AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:5 (2:1)

• Branky a nahrávky: 19. Jošt (Holeček), 20. Vodecký, 36. Sláma (Jošt), 40. Vodecký (Holeček) – 16. Vejvoda (J. Novotný), 31. Vejvoda (Míča), 37. Lištván (Oliva), 38. A. Hrdina, 39. A. Hrdina (Lištván). Rozhodčí: O. Černý, Kaštánek. ŽK: Křemen, Holeček, Vodecký – Oliva, Míča, J. Novotný. Diváci: 825.
  • Sestavy:
  • AC Sparta Praha: Vozár (Mareš) – Sop, Havrda, Jošt, Holeček – Vodecký, Fichtner, Hanzlík, Rott, Křemen, Kabele, Sláma. Trenér David Frič.
  • SK Slavia Praha: Vahala (Bartůněk) – J. Novotný, Oliva, Míča, Vejvoda – Káš, Žampa, P. Novotný, Borkovec, Lištván, Homola, A. Hrdina, Matějka. Trenér Martin Brychta.

Futsal, Sparta vs. Slavia

Úvodní desetiminutovka byla takticky svázaná. Oba celky nechtěly poprvé inkasovat, ale i přesto bylo ke gólu blízko. Sparťan Vodecký nastřelil tyč a na druhé straně slávista Vejvoda orazítkoval břevno. Na úvodní gól si početné publikum muselo počkat do 16. minuty, kdy Jiří Novotný narazil míč na střed Vejvodovi, který bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Sparta srovnala v 19. minutě. Parádní přihrávka Holečka našla Jošta, jenž se před brankou Slavie nemýlil – 1:1. Nerozhodný stav do přestávky nevydržel. Hostující strážce Vahala chyboval na polovině Sparty a Vodecký poslal balon do prázdné klece – 2:1.

Vyrovnané utkání pokračovalo i po změně stran. Nástřel hostujícího Lištvána doletěl až na domácí tyč. Branky se dočkali sešívání ve 31. minutě, kdy Míča rozehrál aut na Vejvodu a ten to trefil parádně. Svým druhým gólem v zápase srovnal na 2:2. Vyrovnané skóre vydrželo pět minut, než Sparta předvedla parádní akci: Holeček vyslal do lajny Jošta a ten skvělou přihrávkou vybídl ke skórování Slámu – 3:2.

Rozhodnuto nicméně zdaleka nebylo. Poté, co Holeček zazdil tutovku Sparty, vyrovnala Slavia při power play, když se hlavou trefil Lištván. Jen o minutu později sešívání dokonali obrat. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Hrdina a rozradostnil slávistické fanoušky – 3:4. Minutu před koncem bylo na straně Slavie ještě veseleji, když se po rychlém brejku trefil znovu Antonín Hrdina – 3:5.

Sparťané ještě při power play dokázali snížit po gólu Vodeckého na 4:5, jenže na vyrovnání už neměli čas a Slavia tak vyrovnala bilanci v derby.