Salamandr Hradec Králové – SK Indoss Plzeň 5:4 (2:2)

  • Branky a nahrávky: 4. Vydarený, 13. Fidra, 34. Michal, 36. Černý, 40. Jelínek – 8. Böhm (Mižár), 20. Mižár, 28. Šíša (Štrajt), 40. Mižár. Rozhodčí: Sebök – Markovský. ŽK: Jelínek, Fidra, Černý – Böhm. Diváci: 102.
  • Sestavy:
  • Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Michal, Černý, Friedl, Jelínek, Fidra, Mlynář, Chromek, Vydarený. Trenér: Petr Hoffmann.
  • Plzeň: Landrgott (Vykoupil) – Scheinherr, Filinger, Vitouš, Koc, Kučera, Böhm, Mižár, Štrajt, Šíša. Trenér: Tomáš Kadlec.

„První poločas jsme byli jednoznačně lepší,“ chválil své svěřence šéf hradeckého klubu Miloš Němeček a pokračoval: „Nedali jsme stoprocentní šance, čímž jsme hosty dostali do hry. Plzeň vyrovnala a následně šla do vedení. Dlouho jsme se pak trápili a nadřeli jsme se na šance a gól. Vyrovnat se nám podařilo po krásné akci z rohu, kdy se trefil Michal. Výsledek jsme otočili díky hodně šťastné brance Černého. Poté jsme si už výsledek hlídali. Máme blíž k záchraně a uvidíme, jestli to bude stačit, nebo ne.“

Plzeňský trenér Tomáš Kadlec byl po zápase pochopitelně nespokojený: „Oboustranně nešlo o nějaký extra dobrý futsal. Domácí bojovali a šli více za vítězstvím než náš mančaft. Přetlačili nás v koncovce, takže získali potřebné tři body a tím asi záchranu v první lize.“

Jsou tedy podle Kadlece šance Indossu na záchranu definitivně ztraceny? „Hraje se o patnáct bodů, ale naše rozlosování je velice těžké. Končíme zápasy s Teplicemi a Chrudimí. Potřebovali bychom vyhrát čtyři zápasy. Pokud budeme předvádět špatné výkony jako dnes, tak je naše šance mizivá,“ ví trenér Západočechů.