Michal Seidler působil ve slovenském klubu Slov-Matic Bratislava, se kterým získal titul, avšak jak sám v rozhovoru říkal, v klubu slovenského mistra se od nové sezony mnoho věcí změní.

Michale, jak vznikl váš přestup do Györu?
Vše vzniklo už přibližně v prosinci, když jsem byl pozván na modelové utkání týmu hvězd proti nejlepším hráčům Györu. Tam už se něco naznačovalo. Pak přijeli zástupci klubu na finále slovenské ligy a tam už se všechno dotáhlo do konce.

Proč jste si vybral právě maďarský celek?
Myslím, že Györ je silný tým. Jsou tam i futsalisté ze Španělska, reprezentanti Maďarska a trenér je Španěl. Chtěl jsem si to zkusit a snad jsem se nerozhodl špatně. Hlavní bylo, že to není tak daleko domů.

Neuvažoval jste o setrvání ve Slov-Maticu nebo návratu do Čech?
Ve Slov-Maticu se to od nové sezony trochu změní. Klub setrvá, avšak už tam nebude tolik tréninků jako doposud. Nad návratem jsem určitě uvažoval, ale s maďarským klubem jsme vše domluvili a podepsali před třemi týdny. Už jsem nechtěl nic měnit. Bavil jsem se rovněž s jinými lidmi, zda to je dobrý nápad a všichni mi řekli, že ano.

Co od nového angažmá očekáváte?
Klub funguje na profesionální úrovni se španělským trenérem, pod nímž jsem nikdy nehrál ani netrénoval. Určitě poznám spoustu nových věcí a opravdu se na to těším. Vše vypukne 30. července.