Bohemians 1905 - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Čekal-li fotbalový fanoušek výtečnou ligovou podívanou, byl zklamán. Oba celky se vyznačovaly velkou bojovností, kterou však nepodpořily fotbalovostí, a tak se diváci dočkali minima šancí, střel mezi tři tyče a branek.

První poločas nabídnul pouze dva střelecké pokusy - po jednom na každé straně. Zatímco ten domácí zůstal nevyužit, jediná střela hostů znamenala vedení. V závěru první půle si totiž naběhnul na výtečný centr Vydry z pravé strany Varadi, který poslal Baník hlavou do vedení - 0:1.

Ani po změně stran změna k lepšímu nepřišla. Tempo hry mírně uvadlo, a tak si alespoň tábory fanoušků obou klubů díky připravené choreografii dávali najevo své sympatie. Jak Baník Ostrava, tak i domácí Bohemians 1905 totiž aktuálně řeší budoucí existenci svých stadiónů, neboť jim reálně hrozí, že letošní sezóna bude pro dva tradiční ligové stánky sezónou poslední.

Na hrací ploše byl nadále k vidění především boj. Po faulu Cissého byl na tribunu vykázán domácí kouč Hoftych, který pouze z tribuny viděl závěrečný nápor svého týmu. V závěrečných minutách totiž hra dostala spád a domácí se sympaticky snažili o vyrovnání. Defenziva Baníku však pracovala nadále znamenitě. Naopak to byli hosté, kteří mohli pojistit své vedení. Přečíslení tři na jednoho doslova zazdil jinak aktivní Vydra, v úplném závěru se na hrotu zjevil nečekaně Neuwirth, který však prokázal, že je cokoliv, jen ne kanonýr.

Ani jeden z týmů už do konce utkání branku nevstřelil a hostující Baník Ostrava tak nadále drží krok s vedoucí Spartou, domácí Klokani naopak nemají stále jistotu záchrany v nejvyšší soutěži.