Slavia je momentálně na třetím místě v tabulce a pokud by na hřišti Bohemians 1905 uspěla, může se posunout ještě výše. "Víme, že nás čeká vyhecované derby a namotivovaný soupeř," řekl před vršovickým soubojem trenér Karel Jarolím.

"Bylo by chybou si myslet, že Bohemku přehrajeme jenom fotbalovostí, musíme k ní přidat také důraz a bojovnost. Určitě bychom rádi navázali na vítězství s Ostravou a získali další tři body," dodal slávistický kouč. Ten bude postrádat Ondřeje Čelůstku, Jana Hoška a Tomáše Pekharta, kteří jsou v Egyptě na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Na marodce zůstávají Stanislav Vlček, Vladimír Šmicer, Jaroslav Černý a Josef Kaufman. Nejistý je i start Milana Černého a Davida Hubáčka.

Stý ligový zápas za Slavii může oslavit obránce Matej Krajčík. "Tak to jsem opravdu nevěděl, to je pro mě příjemné překvapení, i když jsem nějaké statistiky v lize občas sledoval. Samozřejmě, že pokud budu hrát, tak to bude krásné jubileum. Doufám, že ještě nějaká stovka přibude," smál se slovenský obránce.

Prestižní zápas čeká i na Tomáše Hrdličku, který už nastupuje za Bohemians 1905. "Duel se Slavií je pro mě osobně určitě výjimečný. V červenobílém dresu jsem hrál od svých dvanácti let. Při nastupování na plochu budu asi cítit jistou nostalgii. Teď ale hraji za Bohemku a chci proti 'sešívaným' uspět. Šanci rozhodně máme, když jsme naposledy víc než potrápili vedoucí Teplice, proč bychom nemohli porazit třetí Slavii?" říká záložník Bohemians 1905.

Přesto přiznal, že už téměř nikoho ze Slavie nezná. "V současném kádru působí málo hráčů, s nimiž jsem v minulosti nastupoval. S nikým z nich nejsem příliš v kontaktu, žádné hecování na dálku neprobíhá. Stýkám se více s bývalými slávisty, kteří dnes působí v jiných klubech," prohlásil Hrdlička. "Slavie bude v sobotu určitě favoritem. V naší lize ale může každý porazit každého, není se tudíž čeho bát. Každopádně musíme slávisty hodně napadat a po získání míče vyrážet do rychlých protiútoků. Oni se budou chtít mazlit s balonem, my musíme být hlavně důrazní a vyhrávat osobní souboje," dodal záložník Bohemians 1905.