Páté finále play-off florbalové extraligy

Tatran Střešovice - Vítkovice 6:3 (5:0, 0:0, 1:3)

Finálová série se přestěhovala k pátému utkání do Prahy, kde také startovala úvodními dvěma zápasy. Po těch byl stav nerozhodný 1:1. Třetí duel vyhrály v domácím prostředí Vítkovice jasně 7:1 a byly k titulu blíže. Střešovice však čtvrtý duel vyhrály 4:3 a rozhodnout tak muselo páté utkání, které bylo na programu dnes večer.

Rozhodující duel začal náporem Střešovic. Ve druhé minutě skórovali Vávra s Přívarou a když se k nim po čtyřech minutách přidal Von der Pahlen, nechal se brankář Marcel Suchánek vystřídat - 3:0. Jeho nástupce Roman Ciompa nebyl v úvodní části o moc úspěšnější a po zakončeních Jedličky a Fridricha dvakrát lovil míček ze své branky - 5:0. První třetina se tak změnila v debakl, který určil ráz dalšímu průběhu utkání.

Ve druhé třetině branka nepadla a o osudu utkání tak mohla rozhodnou třetí část. Hosté v ní sice mocně finišovali, avšak zmohli se pouze ke korekci skóre na konečných 6:3. Domácí hráči tak mohli před návštěvou 2 320 diváků slavit zisk dalšího titulu.

Branky a nahrávky: 2. Vávra (Podhráský), 2. Přívara (Ulmann), 5. Von der Pahlen (Klimeš), 15. Jedlička (Von der Pahlen), 18. Fridrich (Von der Pahlen), 48. Fridrich (Jedlička) - 42. Jankulár (Brus), 51. Jelínek (Tomašík), 53. Hrubý (Tomašík). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 2320.

Konečný stav série: 3:2, předchozí zápasy 1:8, 10:1, 1:7, 4:3.