x3m team SSK Future - FBC Liberec 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

• branky: 16. Ondřej Vaculík, 20. Lukáš Brychca, 34. Jan Jastřembský, 35. David Žďárský, 53. Vojtěch Krupička, 57. Jan Řehoř, 58. Jakub Gruber - 9. Jan Král, 10. Jaroslav Král, 40. Jan Král
  • Rozhodčí: Radek Vybíhal - Pavel Kačer, vyloučení: 1:3, využití: 1:0
  • Diváků: 79

Zápas naděje v boji o play-off pro oba celky začal vcelku logicky opatrnou hrou. Hráči Future ani Liberce se nehnali do bezhlavé ofenzivy a oba brankáři byli na úvod téměř bez práce. To se změnilo až s blížící se polovinou první části. Hned dva závary před domácím gólmanem Martinem Novotným skončily brankou. Nejdříve se z bezprostřední blízkosti prosadil Jan Král, minutu po něm navýšil vedení hostů pohotovou dorážkou jeho starší bratr Jaroslav Král. Liberec byl v té době na koni a Future naopak úplně na dně. Domácí vysunuli svůj forčeking a liberečtí na tento fakt nedokázali zareagovat. Výsledkem byla častější hra domácích s míčkem, která resultovala v několik chyb FBC. Dvě z nich byly ztrestány gólem, nejdříve se prosadil Ondřej Vaculík, na 2:2 srovnával v poslední minutě Lukáš Brychca.

I když se tedy Future dostalo do zápasu až v poslední pětiminutovce prvního dějství, stav byl nerozhodný 2:2. Dlouho tomu tak bylo i v prostřední periodě, přestože oba celky měly k dispozici přesilovou hru. Změna nastala ve 34. minutě, kdy Future zaznamenalo dva slepené góly. Střelami z dálky se zapsali mezi střelce Jan Jastřembský a David Žďárský. Future měl stále více ze hry a domácí hráči si míčku "užívali" více než hosté. Ti se ho spíše zbavovali a když ho předrželi, ve většině případů o něj důrazným napadáním přišli. Na poslední minuty si však schoval svůj druhý zásah v utkání Jan Král, který se prosadil velmi povedenou ranou do levého horního růžku. Jeho trefa znamenala vykřesání nadějí a znejistění do té doby v pohodě naladěného mužstva Future.

Jenže ve třetí třetině se tlak libereckých nedostavil. Future neustupoval od své hry a Liberec se spíše trápil. Severočeši měli v několika situacích i notnou dávku smůly. I v poslední dvacetiminutovce se na branku čekalo více než polovinu vymezeného času pro tuto část. V 53. minutě se měnilo skóre ve prospěch Future, na 5:3 navyšoval Vojtěch Krupička. Jeho gól dal výsledku prakticky definitivu, Liberec nenašel síly na odpor a naopak v pohodě hrající domácí přidali další dvě branky. Nejdříve se trefil Jan Řehoř a konečnou podobu výsledku vtiskl Jakub Gruber. Poté, co Pražané vyloupili sever Čech dokázali liberecké porazit i podruhé v sezoně, tentokrát 7:3.

Zápas očima trenéra Zdeňka Skružného

"V důležitých fázích utkání jsme nedokázali proměnit šance, což se Future povedlo, a proto zaslouženě vyhráli."

Klíčový moment utkání: Důležitý nástup do třetí třetiny libereckému celku nevyšel. Future si drželo svůj nejtěsnější rozdíl 4:3 a rozhodující zásah do sebevědomí hostů zasadil exliberecký Vojtěch Krupička.

Nejlepší hráč zápasu: Těžko dnes vybírat konkrétního jedince, neboť zápas nesedl prakticky celému týmu. Dobře se však prezentoval třetí útok, ve kterém byl nejvíce vidět Jaroslav Král, jenž jednou skóroval a nemuselo zůstat pouze u toho.