Utkání začalo opatrně z obou stran, nástup Liberce nebyl špatný, avšak několik slibných příležitostí neskončilo v brance domácích. Tento úkaz se s libereckým týmem nesl i po zbytek utkání. Naopak domácí celek své šance dokázal proměňovat. Liberec se v duelu opět prezentoval nezáživným defenzivním stylem. Zkušení hráči Ostravy svá střídání pojímali velmi chytře, dlouhou dobu drželi libereckou pětici na útočné polovině a poté zakončovali.

V samotném klání šel do vedení po povedené akci Martin Blažka Liberec, Remedicum ale brzy odpovědělo a v závěru první třetiny přidalo další dva přesné zásahy. I ve druhém dějství skórovali domácí třikrát a se stavem 6:1 mohli být spokojeni. To se odrazilo na průběhu třetí části, kterou Severočeši vyhráli 2:1. Z hlediska celkového výsledku to však žádný vliv nemělo. Favorizovaná Ostrava si v pohodě dokráčela pro vítězství 7:3.

Zápas očima trenéra Zdeňka Skružného: "Jednoznačně nejhorší letošní výkon, domácí zaslouženě vyhráli."

Klíčový moment utkání: Dva důležité momenty nastaly na konci první a druhé třetiny, kdy hostující celek na konci obou dvacetiminutovek inkasoval.

Nejlepší hráč zápasu: Zápas střelecky výborně sedl libereckému Martinu Blažkovi, který zatížil konto ostravských dvěma brankami.

FBC ČPP Remedicum Ostrava - FBC Liberec 7:3 (3:1, 3:0, 1:2)

• branky: 11. Jan Daniš, 19. Robin Žydel, 20. Jakub Robenek, 21. Petr Skácel, 27. Petr Krzyžanek, 39. Tomáš Vojtíšek, 48. Jan Komínek - 10. Martin Blažek, 44. Martin Blažek, 46. Marek Mandelbaum
  • Rozhodčí: Jan Kadlec - Marek Kadlec, vyloučení: 1:0, využití: 0:0