Jehnice do závěrečného play-off 2014 postoupily z první příčky a v úvodním sobotním semifinálovém zápase doslova smetly čtvrté Kladno poměrem 8:0. S přehledem tak postoupily do nedělního finále.

Druhé sobotní semifinále přineslo nesrovnatelně větší drama. V něm se totiž utkal domácí výběr Sokol Meteor Praha-RadotínBenátkami nad Jizerou. Ve vyrovnaném souboji zvítězily Benátky nad Jizerou rozdílem jednoho setu (10:9) a stejně jako v loňském roce postoupily do finále.

Ani ve finále favorizované Jehnice nezaváhaly

Nedělní finále bylo reprízou předchozích čtyř extraligových ročníků, kdy se ve finále o mistrovský titul střetly Jehnice a Benátky. I letos zvítězil výběr Jehnic, který si z Prahy odvezl již pátý mistrovský titul v řadě.

Všech pět titulů získali Jehničtí po finálovém střetnutí s celkem Benátek nad Jizerou. Letošní utkání ovšem bylo ze všech to nejkratší a navíc výsledkově i herně nejjednoznačnější – Jehnice zvítězily 6:0 a neztratily ani set.

Zápas o třetí místo zvládli lépe hráči domácího Meteoru Praha-Radotín, kteří zvládli třísetové zápasy ve čtyřhrách. K tomu přidali tři ze čtyř možných bodů ve dvouhrách a nakonec přehráli Kladno poměrem 6:2.

Výsledky finále badmintonové extraligy:

Semifinále play-off extraligy:

  • TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice vs. BaC Kladno 8:0
  • BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou vs. Sokol Meteor Praha - Radotín 4:4, na sety 10:9

O 3. místo:

  • Sokol Meteor Praha-Radotín vs. BaC Kladno 6:2

Finále:

  • TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice vs. BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 6:0