V letech 2007 a 2008 pachatel naoko vyvážel luxusní automobily do Maďarska a Ukrajiny. Vozidla pocházela z vídeňské burzy. Tam je pro něj nakupoval komplic z místního autobazaru. Takto zakoupená vozidla, po jejich účetním přeprodeji, pachatel fiktivně vyvážel neexistujícím společnostem v zahraničí.

Celníkům předložil padělané doklady, které se jim zdály podezřelé. Jejich podezření potvrdili ukrajinští celníci. Na „vyvážené“ automobily v celkové výši 35 milionů korun nárokoval u finančního úřadu odpočet DPH. Většinu z nich projednával na celním úřadu, aniž by ve skutečnosti vývoz uskutečnil. Zbývající auta vedl účetně ve „virtuálním skladu“ firmy.

Ve všech případech automobily nikdy nepřekročily hranice našeho území, byly prodány na území ČR a následně zaevidovány v centrálním registru vozidel v České republice a ve většině případů byly provozovány  svými novými majiteli ještě předtím, než je pachatel fiktivně vyvezl do zahraničí.

Na alarmující skutečnosti včetně existence „virtuálního skladu“ reagovala i česká daňová správa ve spolupráci se zahraničními kolegy. Od září 2010 do září 2011 prověřily finanční úřady v této souvislosti 104 daňových subjektů a 2 397 vozidel. Za účelem získání důkazních prostředků provedly finanční úřady 81 místních šetření.

Z účetních dokladů předložených k daňové kontrole a z důkazů zajištěných celní správou v rámci domovních prohlídek bylo získáno kompletní účetnictví pachatele a další listinné a věcné důkazy důležité pro zadokumentování trestné činnosti zkrácení daně, prokazující další rozsáhlé podvodné operace s osobními automobily, kdy s největší pravděpodobností docházelo ke krácení daně i na území dalších států. Z tohoto důvodu se případem bude celní správa ve spolupráci s ostatními dotčenými státy dále zabývat.