Zubr extraliga bude mít dvanáct účastníků a bude se hrát stejným systémem jako v minulé sezóně. Základní část nabídne 22 kol, prvních osm týmů postoupí do play off, zbylé kluby se budou snažit v nadstavbové části vyhnout baráži o setrvání v nejvyšší soutěži.

Na oficiálních stránkách (www.chf.cz) Českého svazu házené (ČSH) se po každém zápase objeví novinka, protokol z utkání se všemi statistikami.

Dva české extraligové kluby budou hrát také evropský pohár EHF. Kromě HCB OKD Karviné to bude také HC Dukla Praha. Trenér pražského celku Pavel Pauza má ovšem strach, aby jeho tým nepostihla nepříjemná zranění. „Budeme muset rozdělit síly mezi evropský pohár a extraligu,“ řekl Pauza. „Trochu se toho obávám, doufám, že se nám budou vyhýbat zranění,“ dodal bývalý reprezentační trenér. Nicméně na cílech pražského celku se nic nemění. „Ambice máme stejné jako každý rok, chceme hrát vysoko,“ zakončil Pauza.

Trenéři se shodli, že letošní ročník, který bude obohacen o návraty mnoha zkušených hráčů ze zahraničí, poskytne velmi vyrovnanou podívanou. „Soutěž bude vyrovnanější,“ myslí si trenér jednoho z favoritů HC Gumárny Zubří Jiří Kekrt. Další z aspirantů na nejvyšší příčky HK A.S.A Město Lovosice chce hrát výše než loni. „Kádr byl velmi obměněn, přišlo pět zkušených hráčů, chceme hrát lépe než v minulé sezóně a pronásledovat tři největší favority,“ narážel trenér Lovosic Vojtěch Srba na ambice Karviné, Dukly a Zubří.

Do Zubr extraligy postoupily také dva nové týmy, ale vzhledem k vyrovnanosti soutěže můžou hrát důstojnou roli. „My jako nováček si jiné cíle než záchranu v soutěži dávat nemůžeme, ovšem zápasy od čtvrtého do desátého místa můžou být vyrovnané,“ uvedl kouč 1. HK Dvůr Králové Karel Hracha.

V Zubr extralize již nebude hrát slovenský tým z Prešova, který ze soutěže odstoupil a vedle své domácí slovenské soutěže bude hrát také maďarskou nejvyšší ligu.