V soutěži, která probíhala od 9. listopadu do 24. prosince 2011, odměnil e-shop Aaron.cz fotoaparáty Sony pět výherců. Vítězem akce se stal každý 50. zákazník, který si v e-shopu objednal fotoaparát této značky. Fotografická technika Sony totiž patří v e-shopu mezi nejprodávanější. Všichni výherci obdrželi zdarma fotoaparát, vždy šlo o model, který si v internetovém obchodu objednali.

„Ve výhrách se nesešly dva stejné fotoaparáty. Jednalo se především o kompakty s cenou mezi pěti až jedenácti tisíci korunami. Lidé zcela zřetelně upouštějí od levnějších fotoaparátů s omezenými funkcemi a volí kvalitnější přístroje,“ uvedl Tomáš Kůs, obchodní ředitel internetového obchodu Aaron.cz, který patří mezi tři nevýznamnější online prodejce fotografické techniky v České republice. „Zákazníci začínají projevovat zájem o dražší kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy, které v sobě spojují malé rozměry a kvalitu zrcadlovek,“ dodal Kůs.

Největší zájem byl v předvánočním období o malý kompaktní fotoaparát Sony WX7 s cenou 4 790 korun. Zákazníci však ve zvýšené míře nakupovali také pokročilé kompakty s výměnnými objektivy a zrcadlovky. Nejdražší cenou v soutěži byl kompaktní fotoaparát vyšší třídy Sony DSC-HX100 v hodnotě téměř 11 tisíc korun.    

S nápadem uspořádat předvánoční soutěž internetový obchod Aaron.cz oslovila přímo společnost Sony, prodejce zajistil její propagaci a průběh. „Zvažujeme opakování této úspěšné prodejní akce i v následujících měsících roku 2012. O naše soutěže je stále velký zájem, nejúspěšnější byla letní  fotografická soutěž o nejlepší snímek z dovolené, do níž nám zákazníci poslali 562 fotografií,“ doplnila Dagmar Štěpánová, specialistka marketingu internetového obchodu Aaron.cz.

Nejprodávanější fotoaparáty značky Sony v e-shopu Aaron.cz:

  • Sony WX7 – kompaktní digitální fotoaparát s pětinásobným optickým zoomem
  • Sony DSC-W570 – kompaktní fotoaparát malých rozměrů
  • Sony NEX-5N – kvalitní kompakt s výměnnými objektivy – tzv „bezzrcadlovka“