První událost byla nahlášena na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pátek 9. září 2011 v 17:44 hodin. Hořel stoh balíkované slámy v obci Kralice na Hané. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Kralic na Hané, Dubu nad Moravou, Klenovic na Hané, Vrahovic a Kostelce na Hané.

"Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří stoh balíkované slámy o rozměrech 40 x 20 metrů. Po dohodě s majitelem hasiči nechali stoh pod kontrolou vyhořet, na místě až do sobotního poledne hlídala jednotka dobrovolných hasičů z Kralic na Hané. Výše škody byla vyčíslena na 240 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření," informovala tisková mluvčí hasičů Olomouckého kraje  Vladimíra Hacsiková.

Druhý požár stohu byl oznámen na tísňovou linku hasičů v sobotu 10. září 2011 v 16:42 hodin. Tentokrát hořel stoh balíkované slámy o rozměrech 15 x 40 m v obci Želatovice a vyjeli jej likvidovat profesionální hasiči z Přerova a dobrovolní hasiči z Dřevohostic a Přerova a hasiči SŽDC.

"Po příjezdu hasiči zjistili, že celý stoh je zasažen plamenem. Hasiči se dohodli s majitelem, že stoh nechají pod kontrolou vyhořet a hlídali pouze okolí, aby se plameny nepřenesly na strniště. Po oborání stohu se jednotky v 22:37 hodin vrátily na své základny. Výše škody byla vyčíslena na 120 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření," dodala Hacsiková.