Každý, kdo si někdy vyzkoušel dělat něco poslepu, si dokáže představit, jak je náročné trefit basketbalový koš v naprosté tmě – bez jakéhokoli orientačního bodu. Kwamain se však záludného úkolu vůbec nezalekl.

Malé rozcvičení, přibližné vyměření úhlu hodu, zahřátí míče pro termokameru! A poté už tma! Hráč Ústí nad Labem krátce zatápal a šel na věc. S přehledem trefil všechny koše a potvrdil tak vynikající střelecké kvality. Speciální kamera zachytila jeho brilantní výkon – tři trojky v řadě.

„Byla to pro mě úplně nová zkušenost, přestože se basketu věnuju od dětství,“ řekl k netradiční situaci Kwamain. „Když přišla taková nabídka, neváhal jsem. Chtěl jsem zkusit něco, co jsem ještě s míčem nedělal. A bylo to super,“ dodal ještě nadšený ze svého výkonu.

Cílem je zapojit do Kancl Challenge co nejvíce lidí

Nemusíte zrovna sázet trojky poslepu, abyste si mohli zkusit basket a měli ze hry radost. Stačí mít jen chuť a objevit v sobě vášeň pro tento možná trošičku opomíjený sport, který lze hrát kdekoli a kdykoli. Třeba v kanceláři. S vrcholící Mattoni Národní basketbalovou ligou odstartovala 10. dubna 2014 jedinečná soutěž Kancl Challenge.

Zapojit se může na www.lovemysport.cz opravdu každý. Stačí jen pořídit foto či natočit video se svým basketbalovým výkonem a vložit je ke svému profilu.

Autoři nejúspěšnějších příspěvků se poté mohou těšit například na minerálku Mattoni na rok zdarma nebo na exkluzivní VIP teambuilding.

VIDEO: Mitchell trefuje koš za úplné tmy!