„Souboj Chrudimi s Benagem bude skvělý,“ očekává hrající trenér ERA-PACKu Dentinho a vysvětlil proč: „Benago má nejlepší tým za poslední sezony, v jeho dresu hrají skvělí hráči a navíc mají také kvalitního trenéra, kterého uznávám! Nicméně náš tým má dobrou sérii vítězství a jsem přesvědčen, že s podporou našich fanoušků dosáhneme další ligové výhry.“

Pro domácí futsalisty hraje i statistika z loňské sezony. Východočeši porazili Zručské pětkrát z pěti zápasů. Naposledy doma porazila Chrudim Benago ve třetím semifinálovém střetnutí jednoznačně 7:2.

Zručské nečeká nic jednoduchého ani tentokrát. Aktuálně zápasí tým trenéra Beniho Simitči s chřipkou: „Máme v týmu chřipku, která přechází od jednoho k druhému. Včetně mě. Uvidíme tedy, v jakém ve čtvrtek budeme stavu. Čeká nás těžký televizní zápas proti ERA-PACKu.“

S jakým cílem do tohoto utkání Středočeši půjdou? „Nechceme prohrát, avšak neděláme si iluze. Stále vychytáváme mouchy ve hře. Zkouším různé varianty složení čtyřek. Myslím si, že do konce roku to nebude úplně ideální, ale pak si to sedne,“ zamýšlel se kouč Benaga.

Třetí celek aktuální tabulky slibuje ofenzivní futsal. „Jednoznačně se fanoušci mohou těšit na útočné Benago. Ani jinak hrát neumíme. Spíše máme problém v defenzivní činnosti. Hráči jsou všichni útočně naladěni a zapomínají bránit! Budeme hrát opatrně a chtít soupeře potrestat. Do útoku tým nebrzdím,“ ujistil Simitči.