1. Příprava na cestu: Díky seznamu věcí určitě nic nezapomenete, kontrola a příprava vybavení je základ. Cesta by poté měla být dobře naplánována. Auto by navíc mělo projít důkladnou kontrolou.

2. Fyzická zdatnost, nepřecenění se: Vytvořte si pro dovolenou odpovídající sportovní kondici a ráno, než vyrazíte na sjezdovku, se protáhněte. Poté navíc jezděte ohleduplně.

3. Pravidla FIS: Každý by si měl vzít k srdci "deset zlatých pravidel" o chování účastníků provozu na sjezdovkách.

4. Povinnost helmy: Lyžařská helma patří v současnosti k vybavení! Tak jako lyžařské brýle a hůlky.

5. Kvalitní (seřízené) vybavení: Přibližně každá pátá nehoda na sjezdovce je zaviněna špatnou výbavou. Seřízené vybavení a dobrý stav je předpokladem pro bezpečnou jízdu.

6. Ochranné pomůcky: Pro tzv. freestyle jezdce by vybavení jako chránič zad, rukou a kolen mělo být samozřejmostí.

7. Pojištění: S pojištěním proti nemoci, úrazu na lyžích či krádeži, se cestuje uvolněněji.

8. Konzumace alkoholu: Lyžování v opilosti patří k tzv. "No - Go!". Ohleduplná jízda se s alkoholem jednoduše neslučuje.

9. Tísňové volání: 140, 118 či 15. Jaká čísla jsou ve vámi zvolené zemi? Kdo si nechce pamatovat všechna čísla, může si uložit evropské číslo pro tísňové volání 112, které ho přesměruje na odpovídající pomoc.

10. Jistě mimo sjezdovku: Zjistěte si různé informace o lavinách, potřebném vybavení a především mějte zdravý respekt před přírodou.

Všech 10 tipů pro bezpečnou dovolenou od SnowTrexu najdete zde: http://tisk.snowtrex.cz/10-tipu-pro-bezpecnou-zimni-dovolenou