„Není to první cvičení Policie České republiky, jehož jsem svědkem. Z bezprostřední blízkosti jsem mohl pozorovat zajištění pachatele i organizaci záchrany studentů. Ačkoliv zasahující policisté byli jednoznačně profesionálové na svém místě, bylo zajímavé sledovat je, jak se chovají pod tlakem. I když byl zásah proveden výborně, doufám, že podobné adrenalinové situace nebude policie v budoucnu muset řešit,“ komentoval cvičení hejtman Netolický.

Kvůli časové tísni na místo dorazili nejprve policisté základních útvarů. Ti přitom až do příjezdu na místo netušili, že se nejedná o ostrou akci. Na místě proto museli nejprve odevzdat své zbraně, převzít tréninkové pistole a co nejrychleji prohledat určený prostor. Cíl byl jasný – co nejrychleji najít a eliminovat pachatele, než zraní nebo zabije oběti.

„Útočníky jsou zkušení policisté nebo střelečtí instruktoři. Ve scénáři jsme počítali se třemi pachateli. V přízemí v šatnách, na schodišti do prvního patra a posledního v horním patře učebně. Snažili jsme se každou situaci vytvořit jinak, aby naši lidé museli řešit situaci pokaždé v jiném prostředí a v jiných podmínkách," vysvětlil organizátor cvičení a velitel krajské pořádkové jednotky Zdeněk Klubrt.