Tomáši, Světový pohár skicrossařů začne už o tomto víkendu. Vy se ale do kanadské Nakisky nechystáte, proč?
Je to daleko, je to drahé, navíc je tam pouze jeden závod. Další podnik ve Val Thorens je pak tak brzy, že bychom na trénink jeli prakticky přímo z letiště. Je jasné, že bych musel trochu ošidit buď závod v Nakisce nebo ve Val Thorens, a to nechci. Ale holky (Nikol Kučerová a Andrea Zemanová) tam jedou.

V přípravě jste se obklopil novými lidmi. Vedle Slovince Filipa Flišara byla vaší tréninkovou parťačkou také mistryně světa, Švýcarka Fanny Smithová. Jak se trénink vydařil?
Byla to zábava. Trenér Fanny (Guillaum Nentermod) nám dělal techniku a na poslední ledovce nás doprovázel také Pavel Landa, který s námi bude jezdit i na závody. A docela se těším, je to změna.

Bývalý hvězdný trenér akrobatických skoků a skicross. Jak vás to spojení napadlo?
My jsme k tomu technickému trenérovi potřebovali taktéž někoho, kdo by měl zkušenosti se Světovým pohárem, i se světovým lyžováním obecně, a přitom dokázal ten náš tým oživit ještě nějakým jiným způsobem. A to Pavel přesně splňuje.

Už několik sezón se ale ve vrcholovém lyžování nepohybuje. Aleše Valentu přivedl k olympijskému zlatu před více než dvanácti lety.
To je pravda. Na druhou stranu, on je tomu lyžařskému dění nadále přítomný, poslední dva nebo tři roky jsem s ním probíral celou řadu věcí. Když si vlastně tak vzpomenu, přišla ta nabídka od něj a zrovna se to sešlo ve chvíli, kdy já o někom takovém přemýšlel. Tak jsme to spojili a docela to funguje.

Na novou sezónu jste hodně natěšený. Po té minulé to přitom vypadalo na konec kariéry. Rozmýšlel jste se dlouho?
Bylo to podruhé, co jsem řešil otázku, zda budu pokračovat. Prvně to bylo po Vancouveru a musím říci, že letos bylo to přemýšlení trochu delší. Pak jsem si však uvědomil, že pořád mám co říct a stále mám co ukázat. Myslím si, že to bude i dobrá příležitost k tomu, abych na tom kopci byl a mohl třeba pomoct i našim holkám, které se teď derou nahoru. Mají podle mě velké šance.

Přijde na jaře další rozmýšlení?
Myslím si, že už po mistrovství světa budu trošičku bilancovat a hodnotit, jak ta sezóna probíhá a zachovám se podle toho. A pak pojedu o to víc nebo míň Světových pohárů. Ale co bude po této sezóně, to bych teď neřešil, neboť je to ještě daleko.