Před rokem uvedla společnost Coolhousing do ostrého provozu vlastní přípojky do nejvýznamnějších evropských internetových uzlů DE-CIX a AMS-IX. Přímé připojení do internetových uzlů AMS-IX a DE-CIX znamená pro zákazníky serverhousingu Coolhousing především snížení latencí do propojených sítí. Z dosavadních 20 ms do Frankfurtu (DE-CIX) se dostali na 10 ms a z 30 ms do Amsterdamu (AMS-IX) na 20 ms.

„Když jsme před rokem aktivovali propoje s Frankfurtem a Amsterdamem, byly okamžitě vytíženy na třetinu své kapacity. Kvalita sítě Coolhousingu šla tímto upgradem výrazně vzhůru, což se rychle rozkřiklo, a po roce jsme na dvojnásobné kapacitě linek do těchto významných uzlů,“ říká Ing. Karel Umlauf, jednatel datacentra Coolhousing.

Propojení s nejvýznamnějšími evropskými uzly

V těchto důležitých peeringových uzlech jsou připojeni téměř všichni významní světoví poskytovatelé internetových služeb a obsahu. Jde o křižovatky mnoha datových dálnic, kterými protékají data mezi jednotlivými počítači připojenými k internetu. Deutscher Commercial Internet Exchange (DE-CIX) v německém Frankfurtu a Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX) v nizozemském Amsterdamu, kam společnost Coolhousing zavedla své propojky, jsou dva největší peeringové uzly nejen v Evropě. Každým z nich ve špičce protéká přibližně 4 Tb/s. Pro srovnání – tuzemský uzel NIX.CZ zatím dosáhl pouze na desetinu tohoto množství.

Společnost Coolhousing vlastní propracovanou síť

Síť společnosti Coolhousing je vedle uzlů DE-CIX a AMS-IX dále připojena dvěma nezávislými trasami do NIX.CZ, do bezpečné sítě FENIX a do slovenských internetových uzlů SIX a NIX.sk. Zahraniční konektivitu dodává dvojice poskytovatelů Dial Telecom a Core Backbone. Společnost Coolhousing má ve svém datovém centru vlastní optické propoje do datacenter THP T‑Mobile (THP GTS), Nagano a CE Colo, kde též disponuje prostory pro kolokaci.