Vávra odešel v roce 2009 ze vsetínské juniorky do Ústí nad Labem. Prosadil se do prvoligového A-týmu, hrál ovšem i druhou ligu za Děčín.

V severních Čechách se talentovaný forvard potkal s dalšími vsetínskými odchovanci Jakubem Pořickým a Ondřejem Holomkem. „S Kubou jsem bydlel na bytě. Ondra přišel do Ústí rok před námi. Hodně nám pomohl zorientovat se v novém prostředí. Ukázal nám, co a jak,“ vzpomíná navrátilec.

Jakých těch šest let mimo domov vlastně bylo?
Byla to pro mě zkušenost. Když jsem do Ústí odcházel, bylo mi osmnáct. Byl jsem tam sám a bez rodiny, naučil jsem se o sebe postarat. Líbilo se mi tam, ale po šesti letech jsem cítil, že potřebuji změnu.

A proč jste zvolil návrat domů?
V loňské sezoně jsem sledoval výkony kluků. Líbila se mi atmosféra během semifinále a finále. Lidé zde hokejem žili. Chtěl bych klubu pomoct postoupit do první ligy.

Chyběli vám v Ústí vsetínští fanoušci?
Na play-off s Chomutovem na nás chodily čtyřtisícové návštěvy, jenže během základní části jsme fanoušky moc netáhli. Možná je to i tím, že Ústí je krajské město a sportů je tam víc. Vsetín je vyloženě hokejové město. Lidé na stadion chodí.

Na severu Čech jste hrál první i druhou ligu. Byl to velký rozdíl?
Myslím si, že česká skupina druhé ligy je slabší než ta moravská. V první lize působí zkušenější hráči a víc se dbá na systém. Hlavně je to ale profesionální soutěž. V tom je asi největší rozdíl.

Vsetín by rád do první ligy postoupil. Dá se odhadnout, nakolik by mohl být konkurenceschopný?
Na Vsetíně se to vždycky hrálo na partu v kabině. Loňská sezona se Vsetínu hodně povedla. Kdyby se kádr doplnil a klub by se zprofesionalizoval, určitě by obstál. Hlavně doma, Lapač by byl nedobytná tvrz.

Máte představu, co od vás vedení nebo trenéři ve Vsetíně očekávají?
Ještě vůbec ne. S panem Tobolou jsme si řekli co a jak, řešili jsme finance. Co se ode mě čeká, to se teprve dozvím.

Po suché přípravě vás nyní čeká měsíční volno. Už víte, jak ho strávíte?
Budu se udržovat a rekreačně sportovat. Kdyby to vyšlo, rád bych se podíval někam k moři. Chci se ale dobře připravit na novou sezonu.