FK ERA-PACK Chrudim – Kairat Almaty 1:4 (0:3)

• Branky: 35. Slováček (Rešetár) – 9. Igor (Joan), 9. Divanei (Alexandre), 11. Divanei, 37. Joan.
  • Chrudim: Ton (Žďánský) – R. Mareš, M. Mareš, Max, Slováček – Koudelka, Dentinho, Sidnei, Marcinho, Rodrigo, Rešetár, Felipe. Hrající trenér Dentinho.
  • Kairat: Higuita (39. Roncaglio) – Douglas, Alexandre, Lukajan, Divanei – Sulejmenov, Leo, Peršin, Joan, Igor, Nurgožin, Jesenamanov. Trenér Cacau.

Tři inkasované góly během tří minut rozhodly

Utkání začalo celkem poklidně, avšak vše změnila 9. minuta, kdy český mistr dvakrát inkasoval, což nasměrovalo střetnutí za jasným cílem. Nejprve dostal hodně prostoru na pravé straně Igor, který s velkým štěstím procpal míč za brankáře Tona. O pár vteřin později měl blízko k vyrovnání Sidnei, ale nastřelil pouze kazašského brankáře. Prakticky z brejku Kairat vstřelil druhou branku. Milimetrovou přihrávkou našel Alexandre na zadní tyči Divaneie – 0:2.

Třetí rána pro ERA-PACK přišla v 11. minutě. Gólman Higuita ze středu hřiště našel na levé straně Divaneie, jehož nepříliš prudkou střelu tečoval do vlastní sítě Matěj Slováček. Chrudimský brankář Ton neměl šanci zasáhnout.

Trefa Matěje Slováčka na drama nezadělala

Po pauze Chrudim zvýšila svou aktivitu a dokázala se kazašskému mistrovi vyrovnat. Za svou snahu byl ERA-PACK odměněn i brankou. Ve 35. minutě se po levé straně uvolnil Rešetár a připravil skvělou pozici pro skórujícího Slováčka, který číhal na zadní tyči – 1:3. Na víc se však Chrudimští nezmohli. Naopak tři minuty před koncem inkasovali počtvrté, když skóre uzavřel Joan.

V pátek 13. listopadu už se bude hrát „pouze“ o evropský koeficient. Chrudim vyzve postoupivší Jugorsk, domácí Györ se střetne s Kairatem.