HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI - PIRÁTI CHOMUTOV 3:4 p. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Stav série: 1:1

• Branky: 25. Daniel Boháč, 31. Ludvík, 38. S. Treille - 19. Hřebejk, 29. Jíra, 44. Pacovský, 66. Diviš. Rozhodčí: Šír, R. Wagner - Rittich, Guth. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Diváci: 6133.
  • Sestavy:
  • HC Slovan Ústečí Lvi: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, T. Vořáček, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, Alinč, Hampl - Dan. Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, J. Káňa. Trenéři: Rosol, Skrbek.
  • Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Pavlas, J. Mrázek, Jillson, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - R. Diviš, Lapšanský, Pacovský - Ondřej, Sikora, Hromas - Orsava, Endál, O. Fiala. Trenéři: Doležal, Gudas, Mikšovic.

Vysoká porážka v úvodním utkání donutila chomutovského trenéra Jiřího Doležala ke změně v brankovišti. Tomáše Dubu nahradil Milan Řehoř, který se musel mít od počátku na pozoru. Jako první zahrozil už po pár vteřinách Roubík, neúspěšnou dorážkou se poté prezentoval Ludvík.

Na opačné straně kluziště zahrozil Kraft, Koutský byl ale připraven. Velkou příležitost k otevření skóre se Slovanu nabídla při 91 vteřin dlouhé přesilové hře pěti proti třem. Domácí ale výhodou dvou mužů v poli pohrdli, byť především Roubík, Treille a Klobouček měli k vedoucímu zásahu velmi blízko.

Zbývající část první třetiny patřila hostům. Nejdříve se Koutský vytáhl proti zakončení Lapšanského, v patnácté minutě hasil na poslední chvíli nebezpečí obránce Pavlík. Následně se Koutský vyznamenal proti střele Diviše z bezprostřední blízkosti. Piráti se vedoucí branky dočkali krátce před odchodem do kabin, když Pulpán procpal svůj pokus mezi betony domácího strážce.

Úvod prostředního dějství patřil Ústeckým. Sám před Řehořem neuspěl Pajič, střelu Martina Šagáta ukryl chomutovský gólman ve své lapačce. V čase 24:11 už se domácí dočkali, když v přesilové hře srovnal šťastnou dorážkou Daniel Boháč.

V 27. minutě přišli Piráti o obránce Pavlase, který po srážce s Hanzlem opustil ledovou plochu na nosítkách. Krátce před polovinou zápasu prožili hosté mnohem radostnější chvilku, když vyloučení domácího Roubíka potrestal dorážející Jíra. Slovan však přispěchal s rychlou odpovědí a po brance Davida Ludvíka bylo podruhé srovnáno.

Úspěšnou prostřední dvacetiminutovku korunovali Ústečtí dalším gólem. Příležitosti Boháče s Alinčem skončily na výstroji hostujícího brankáře, v 38. minutě už se ale domácí radovali, když Řehoře překonal bekhendem Sacha Treille. V samotném závěru odmítl pojišťující zásah Zbyněk Hampl.

Chomutovští se vrátili do hry zásluhou přesilovkové trefy Dominika Pacovského, který z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč mimo Koutského dosah. Vedení mohl vrátit domácím Adam Lapšanský, Řehoř byl ale pozorný. Ve zbývajícím průběhu třetí části byli k vítězství blíže hosté, Koutský ale další kotouč za svá záda nepustil a dramatický duel tak dospěl do prodloužení.

V něm byl opět nejvíce vidět domácí gólman. Nejdříve si na Koutském vylámal zuby Kraft, Piráti neuspěli ani v přesilové hře po faulu Petra Hořavy. Rozhodnutí přinesla 66. minuta, v níž nejdříve Koutský zlikvidoval vyloženou příležitost Lapšanského, avšak jen o pár vteřin později se k zakončení dostal Richard Diviš, jehož střelu ústecký obránce Poživil zastavil až za brankovou čárou, což nakonec potvrdil také videorozhodčí. Chomutovští tak zvítězili na půdě svého soupeře 4:3 a před odvetami v domácím prostředí srovnali stav série na 1:1.