Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim

Brněnský Helas jde do zápasu s Chrudimí bez vykartovaných opor Cupáka s Havlem. Moravané však mají parádní formu. V letošním roce ještě neprohráli. V minulém kole remizovali na půdě Benaga 1:1. Aktuálně jsou Jihomoravané čtvrtí, ale pokud by v pátek prohráli, mohou o svou pozici přijít. Domácí však s Chrudimí sehráli na podzim vyrovnaný duel. Dlouho vedli 1:0, ale nakonec na hřišti úřadujícího šampióna prohráli 1:3.

Chrudim má také velkou motivaci. Pokud v Brně zvítězí, stane se již vítězem základní části CHANCE futsal ligy 2013/14. Pro play off by tak měla nejlepší výchozí pozici a opět by ERA-PACK stvrdil svou nadvládu. V posledním duelu Chrudimští doma porazili Hradec Králové jednoznačně 8:1. Mančaft se navíc dává zdravotně do kupy a trenér Daniel může počítat se všemi hráči.

AC Sparta Praha – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto

Souboj Sparty s Nejzbachem byl ozdobou podzimním bojů nejvyšší futsalové soutěže. Sparta vedla na východě Čech 5:1 a 6:2, avšak ve finále prohrála 6:7 po brance Sklenáře minutu před koncem. Pokud by se tento fantastický duel opakoval i v pátek, nikdo by se nezlobil. Navíc v utkání půjde o hodně. O play off!

Sparta má na osmém místě o tři body více než devátý Nejzbach. Pro jistotu účasti v play off musí svého soupeře porazit. To samé platí u Vysokého Mýta. Jestliže nevyhraje, sezona mu skončí už po základní části. Ovšem Nejzbach nemá vůbec dobrou formu. V posledním kole dokonce prohrál na palubovce Agromeli 1:4. Naopak Sparta potrápila druhou Balticfloru. V Teplicích padla o gól 3:4.

FK SAT-AN Kladno – FC Agromeli Brno

Kladenští satani si v minulém kole rozhněvali fanoušky, když doma podlehli poslední Plzni 3:5. Nevídaný výpadek by měli Kladenští napravit už v pátek. V cestě jim stojí předposlední Agromeli. Kladno je aktuálně šesté a za zády má pražskou Slavii. Pomohou si satani k lepší výchozí pozici pro play off?

Jenže Agromeli nebude lehkým soupeřem. Brňané doma porazili Nejzbach 4:1 a chtějí získat další záchranářské body. Vzhledem k losu posledních dvou kol by teoreticky svěřencům kouče Harnacha mohl stačit bod, ale nikde není psáno, že desátý Hradec Králové nebude bojovat. Pokud bude mít Agromeli po konci základní části více nebo stejně bodů jako Salamandr, udrží se.

SK Indoss Plzeň – FC Benago Praha

Plzeňský Indoss už sezonu pouze dohrává. V minulém kole ale Západočeši překvapivě vyhráli na palubovce Kladna 5:3 a nyní přivítají Benago, se kterým však v Praze prohráli vysoko 1:11. Překvapí Plzeňští podruhé, nebo poputují body do Prahy?

Tomáš Štverák z Benaga se postaví proti svým a bude chtít vyhrát. Benagu by totiž tento tříbodový zisk výrazně přiblížil vysněné čtvrté místo po základní části. Benago po náročném programu na kosovském turnaji v posledním kole remizovalo doma s Helasem 1:1.

UFA Salamandr Hradec Králové – FC Tango Brno

Hradec Králové je ve složité situaci. Jeho náskok na desátém místě se ztenčil na jediný bod a vzhledem k losu by bylo jen překvapením, kdyby Salamandr bodoval. Po Tangu jede totiž do Teplic. Nicméně v domácím prostředí umí Hradec svým soupeřům zatopit. Musí však z hlavy vymazat výsledek prvního utkání, které Tango vyhrálo vysokým rozdílem 10:3.

Na druhou stranu Tangu v tabulce o nic nejde. Tak či tak skončí třetí. V utkání 20. kola vyhráli svěřenci trenéra Mariana Berkyho nad Slavií Praha jasně 9:2. Stále tedy platí, že je Tango nejlépe střílejícím týmem v soutěži.

SK Slavia Praha – FC Balticflora Teplice

Slavia Praha by v pátek potřebovala vyhrát, aby si zajistila jistotu play off. Navíc by se v tabulce mohla posunout vzhůru. Po dobrých výkonech Pražané ztratili poměrně jasně utkání v Brně. Na Tangu prohráli 2:9. S Teplicemi poté na podzim sešívaní prohráli 1:6, ale v hale v Edenu ještě Severočeši nevyhráli. S Benagem tam remizovali 3:3.

Navíc se Teplice nadřely i se Spartou v posledním kole, kdy vyhrály těsně 4:3. Severočechy v Praze nečeká nic lehkého. Ještě stále však mají šanci vyhrát základní část a k tomu potřebují vyhrát. Povede se jim to?