Česká republika – Černá Hora 30:25 (16:9)

Národnímu týmu po středeční výhře v Izraeli (30:24) a porážce Němců s Černou Horou stačila k postupu i remíza. Pokud chtěli Jícha a spol. pomýšlet na vítězství v celé kvalifikační skupině, museli svého soupeře porazit minimálně dvoubrankovým rozdílem.

Černohorci už měli účast na evropském šampionátu jistou a do Brna tak nepřicestovali kompletní. Nejvýrazněji oslabili na brankářském postu, kde se dvojici Rajkovič - Šimič v sobotním střetnutí skutečně příliš nedařilo.

Základ k cennému vítězství položili čeští házenkáři už v samotném úvodu utkání

První střelou zápasu otevřel skóre Stržínek, na něhož hned dvakrát navázal Jícha. Hosté si úvodní gólovou radost dopřáli až v polovině páté minuty, kdy výborně chytajícího Štochla překonal Lasica.

Zatímco český brankář předváděl kvalitní zákroky a svým spoluhráčům dodával potřebný klid, jeho konkurenti se stále nemohli chytit. Když Juříček zvyšoval v čase 9:11 už na 7:3, vzal si hostující lodivod oddechový čas.

Ani krátká pauza nevyvedla národní tým z tempa a byli to nadále Češi, kdo diktoval tempo hry a systematicky navyšoval svůj náskok. V závěrečné minutě chytil Štochl sedmičku Markovičovi a když z následného protiútoku uspěl Mráz, odcházeli Černohorci do kabin se sedmibrankovým mankem - 16:9.

Luxusní náskok národní tým s přehledem udržel

Ani po změně stran Češi nepolevili a přesnou koncovkou nadále deptali svého soupeře. Když v 37. minutě zvýšil Stržínek už na 20:11, bylo prakticky rozhodnuto.

Za velmi příznivého stavu poslal trenér Haber do hry také náhradníky. Spokojen mohl být především mladíček Kasal, jenž svůj debut ozdobil krásnou ranou do horního růžku, po níž národní tým vedl 29:21.

V závěrečných minutách sice Černohorci přidali v krátkém sledu čtyři branky, na výraznější úspěch ovšem pomýšlet nemohli. Češi nakonec zvítězili 30:25 a se svými fanoušky tak mohli oslavit zasloužený postup na evropský šampionát.

Smutní jsou naopak Němci, kterým ani závěrečná výhra nad Izraelem k účasti na mistrovství Evropy nestačila.