Česká tenistka zdolala ve čtvrtečním semifinálovém utkání Bělorusku Victorii Azarenkovou 6:1, 3:6, 6:2 a poprvé v kariéře si tak mohla zahrát finále tohoto nejslavnějšího tenisového turnaje. V něm na ni čekala Ruska Maria Šarapovová, která zdolala Němku Lisickou 6:4, 6:3.

Úvod finálového střetnutí byl podobný tomu předchozímu s Viktorií Azarenkovou. Kvitová začala poněkud nervózněji a hned v úvodní hře ztratila své podání. V té následující si ale česká hráčka vzala ztracený servis zpět. Klíčový okamžik úvodní sady nastal za stavu 3:2 pro Kvitovou. Šarapovová podávala a za stavu 30:30 vyrobila dvě dvojchyby, čímž posadila tenistku z Fulneku do sedla. Kvitová si zbytek setu pohlídala a po výsledku 6:3 byla o krok napřed.

Na počátku druhé sady si Kvitová vytvořila náskok dvou her. Šarapovová však nesložila zbraně, dokázala srovnat na 2:2 a následně také na 3:3. V sedmém gamu uspěla Kvitová opět při podání soupeřky a když si následně svůj servis dokázala podržet, byla velmi blízko vytouženému úspěchu. Ruská kráska finálový duel ještě zdramatizovala, když snížila na 4:5 ze svého pohledu, avšak Kvitová sehrála poslední hru mistrovsky a svým premiérovým esem v zápase definitivně zlomila odpor Šarapovové.

Po největším dosavadním úspěchu ve své kariéře byla Petra Kvitová pochopitelně velmi dojatá. "Je těžké najít slova. Stojím tady s trofejí a vidím ty skvělé hráčky v královské lóži," uvedla nadšená vítězka, která nezapomněla poděkovat ani svým předchůdkyním Navrátilové a Novotné: "Bylo skvělé, jak mě sledovaly, podporovaly a radily mi."

Nutno podotknout, že triumf tenistky z Fulneku je naprosto zasloužený. Během celého turnaje dokázala zdolat všech sedm soupeřek, přičemž ztratila pouhé dvě sady. Ve čtvrtfinále urvala proti Kvitové jeden set Bulharka Cvetana Pironkovová a v již zmiňovaném semifinále se stejný kousek povedl Victorii Azarenkové z Běloruska. Nad síly české tenistky však ve Wimbledonu 2011 nebyla žádná protihráčka.

Výsledky Petry Kvitové na Wimbledonu:

1.kolo: Alexa Glatchová (USA) 6:2, 6:2
2.kolo: Anne Keothavongová (VB) 6:2, 6:1
3.kolo: Roberta Vinciová (Itálie) 6:3, 6:3
4.kolo: Yanina Wickmayerová (Belgie) 6:0, 6:2
Čtvrtfinále: Cvetana Pironkovová (Bulharsko) 6:3, 6:7(5:7), 6:1
Semifinále: Victoria Azarenková (Bělorusko) 6:1, 3:6, 6:2
Finále: Maria Šarapovová (Rusko) 6:3, 6:4