Po baráži jste přemítal o tom, jestli v hráčské kariéře i nadále pokračovat. Napomohla nabídka z klubu tomu, že jste se definitivně rozhodl skončit?
Byl jsem rozhodnutý předem. Nabídku jsem dostal hned v ten den, kdy jsem přišel trenérům oznámit, že už nebudu dál pokračovat. Řekl jsem, že už hrát nebudu. Rozhodl jsem se tak nějak přes minulý víkend, byl jsem po celý den  s dětmi a měli jsme hezký výlet. Mohu říct, že když jsem došel domů, bolelo mě úplně všechno. Proto jsem si řekl, že už prostě dál ne.

Bral jste v potaz i to, že by vaše kariéra mohla skončit největším možným úspěchem, což byl postup do extraligy?
Možná trochu ano. Já jsem ovšem o konci přemýšlel už během celé sezóny, ve které se na mě nakupilo hodně zranění. Byl jsem unavený, jak fyzicky, tak psychicky. Už jsem nad tím dlouho uvažoval! Toto rozhodnutí tudíž nepřišlo ze dne na den.

Vedení už po konci baráže avizovalo, že bude potřebovat do managementu posily. Měl jste už tedy nějaké náznaky předtím, že by tato nabídka mohla připadat v úvahu?
Vůbec ne, neměl jsem žádné signály. Přišel jsem jen říct trenérům, že už hrát nebudu a zhruba za pět minut za mnou přišel Erik Fürst (generální manažer) s tím, že by pro mě něco měl, že by si se mnou chtěl dát schůzku. Sešli jsme se! On mi řekl, co by si představoval a já jsem mu na to kývnul. Jsem rád, že u hokeje dál zůstanu. Doufám, že to bude fajn.

Co by tedy mělo být náplní vaší práce?
Asi od všeho něco. Jednou z věcí bude například i setkávání se se sponzory, komunikovat s nimi. Dále třeba pořádat různé akce. Tohle všechno teď bude řešeno přes mou osobu.

Můžete už nyní prozradit, co uděláte ze všeho nejdříve?
Jsem zde teprve chvilku, rozkoukávám se. Musím se "prohrabat" množstvím papírů. Myslím, že v první řadě je nejvyšší čas se setkávat právě s lidmi, kteří nás budou podporovat, což je aktuálně prioritou.

Na co se mohou těšit fanoušci?
Budeme chtít vytvořit něco i pro ně. Budu se snažit dát všechno do kupy, aby to fungovalo. Ale je to běh na dlouho trať a jak už jsem zmínil, zatím se s tím seznamuji.