Kromě nových technologií či většího výběru služeb a pohodlí se hosté mohou těšit rovněž na instalaci voskových figurín z Muzea Grévin a pískových soch, díky kterým se doslova dotknou velikánů české i světové kinematografie.

Největší česká společnost Cinema City s 13 multikiny, disponující 111 sály v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem či Ostravě a dohodou s IMAX o výhradním provozování, se bude zaměřovat zejména na renovaci již fungujících provozoven.

„Rekonstruujeme všechno, co vnímá náš zákazník. Tedy interiéry sálů včetně nových sedaček, kompletní technické vybavení, lobby od podlah po osvětlení, toalety, přesouváme pokladnu, zvětšujeme bar s občerstvením, digitalizuje se interiér foyer a spoustu dalšího,“ podotkl Robert Švec, marketingový manažer Cinema City.

„Zároveň chceme každé multikino ozvláštnit. A proto jsme se v Brně rozhodli formou workshopu vybudovat filmové postavy společně s brněnskými dětmi! Sami jsme zvědaví, co konkrétně za postavy s dětmi vysocháme. A dík taktéž patří Muzeu Grévin, které nám na slavnostní znovuotevření zapůjčilo některé ze svých voskových figurín,“ dodal Švec.

Celková hodnota investice do obnovení multikina dosahuje částky 750 tisíc EUR. Velký špalíček se tedy od listopadu zařadí mezi TOP 5 nejmodernějších kin v České republice. Cinema City se i do budoucna bude soustředit nejen na rekonstrukce již stávajících kin, ale také hodlá otvírat nové pobočky.