"Jednání s Opavou začala a měla by být brzy dotažena do konce," řekl Beránek. Pospěch by se měl v dresu Opavy objevit už v pátečním duelu na trávníku Vysočiny Jihlava. Před ním Brno během léta opustil záložník František Schneider, který zamířil do prvoligové Příbrami, talentovaný forvard Jaroslav Borák odešel hrát druhou nejvyšší soutěž do Vlašimi, ve druhé lize nastupuje za Čáslav také bek či záložník Tomáš Okleštěk. Beránek momentálně nestojí ani o beka Petra Čoupka a slovenského středopolaře Róberta Szegediho. Oba dostali svolení najít si nové angažmá. "Zatím nic nemají," pravil brněnský trenér.

Pospěch je odchovancem Opavy, odkud v létě 2004 přestoupil do Slovácka. Po roce se upsal Spartě, ale ta ho okamžitě poslala na hostování do Liberce. V létě 2006 se do pražského klubu vrátil, absolvoval s ním přípravu, ale těsně před startem ligového ročníku přestoupil do Liberce. V březnu 2007 odešel do norského Odd Grenland a v zimě loňského roku zamířil do Artmedie Petržalka.

Brno si jej pojistilo už vloni na podzim, k týmu se připojil začátkem roku. Na jaře odehrál za moravský klub sedm utkání, dvěma brankami se prosadil v duelu s Mladou Boleslaví. V této sezoně se do sestavy už ale ani jednou nevešel. Dohromady má Pospěch na kontě 101 ligových startů a 19 vstřelených branek.