Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:4 (0:2)

  • Branky a nahrávky: 31. Lacko (Havel) – 11. César Paulo, 17. Alvarito (Max), 26. Alvarito (César Paulo), 39. Rešetár. Rozhodčí: Matyš – Kaštánek. ŽK: D. Cupák – Alvarito. Stav série: 0:2.
  • Sestavy:
  • Helas Brno: Šimon (Večeřa) – Vlach, Lacko, Ovčačík, Hanuš, Klimeš, Cupák, Lerch, J. Lidmila, Šplíchal, Havel, Havlík. Trenér: Jan Loup.
  • Chrudim: Žďánský – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, Rodrigo, Max, Alvarito, Dentinho, Felipe, Slováček, César Paulo, Rešetár, Chmelík. Trenér: Jaroslav Bartušek.

Jan Loup: Z utkání mám dobrý pocit, kluci jej odmakali

Poprvé v zápase udeřila Chrudim, když se v 11. minutě prosadil César Paulo! Do přestávky zvýšil na 2:0 pro ERA-PACK další Brazilec Alvarito. A stejný hráč otevřel skóre i ve druhé půli. Ve 31. minutě se Helas vrátil do hry trefou Lacka, ale skóre uzavřel minutu před koncem při domácí power play Rešetár.

„Z utkání mám dobrý pocit, kluci jej odmakali,“ pochválil své svěřence domácí lodivod Jan Loup a pokračoval: „V podstatě se hrálo hodně podobné střetnutí jako v prvním případě. Dali jsme první gól, který nám nebyl uznán. Údajně šlo o faul na brankáře, rád se na to ještě podívám. Hrálo by se asi jinak.“

Jaroslav Bartušek: Předpokládali jsme náročný souboj

„Pak jsme si dali vlastní gól po takové teči. Za stavu nula tři jsme zkoušeli na soupeře vlétnout a dali jsme gól, ale čtvrtou branku jsme inkasovali při power play. Znovu byl ve hře i pomyslný kousíček štěstí, i když to přeje připraveným! Chrudim byla lepší a gratuluji jí,“ dodal kouč poraženého celku.

Trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek byl po utkání spokojený: „Nešlo o snadný souboj, jak jsme předpokládali. Domácí se snažili bránit od poloviny, což nám dělalo problémy. Vytvořili jsme si šance, ale nedokázali je proměnit v branky! Do přestávky jsme nakonec vstřelili dva góly, což nás uklidnilo. Ve druhé části jsme zvýšili náskok a bezpečně dokráčeli pro další bod v sérii.“