FC Agromeli Brno – FC Benago Praha 3:7 (0:4)

  • Branky a nahrávky: 28. Nedělník, 31. Procházka (Tůma), 34. Procházka (Hebron) – 6. Štverák (Rodek), 9. Rodek (Brahimi), 11. Štverák (A. Simitči), 14. Rodek, 32. Douglas, 39. Douglas (A. Simitči), 40. Lištván (Douglas). Rozhodčí: Gasnárek – Petr. ŽK: Nedělník, Mica (Agromeli). Diváci: 50.
  • Sestavy:
  • Agromeli Brno: Sára (Jokl) – Nedělník, Nosko, Tůma, Mica, Kalina, Procházka, Dornay, Hebron. Trenér: Zdeněk Táborský.
  • Benago Praha: Vahala (Kudrna) – A. Simitči, Brahimi, Hoxha, Douglas, Rodek, Lištván, Štverák. Trenér: Beni Simitči.

S úvodní dvacetiminutovkou nemohl být trenér Agromeli Zdeněk Táborský příliš spokojen: „První poločas jsme sehráli špatně. Hráli jsme pasivně a bojácně. Nechci se vymlouvat, ale chyběli nám Outrata, Slavík, Veselovský, Vrána či Sýkora. Během prvního střídání se navíc zranil Nosko, který dal na Slavii tři branky. Museli jsme improvizovat, ale stejně byl první poločas z naší strany špatný.“

Ve druhém dějství už se Jihomoravané dokázali třikrát prosadit a dvakrát snížili na rozdíl dvou branek. Na kontakt se ovšem nedostali a Pražané si tak v poklidu dokráčeli pro tři body. „Benago hrálo perfektně. Kombinovalo a lehce se pohybovalo. Do zápasu jsme se dostali ve druhé půli, ale brankový rozdíl už byl velký,“ dodal Táborský.

„Získali jsme povinné vítězství, i když nám chyběli Kočí, Kvíčala a Váňa,“ vyjmenoval ztráty ve vlastních řadách trenér Benaga Beni Simitči a poté pokračoval: „Štverák se navíc vrátil z Manchesteru až v pátek ráno. Ze sestavy jsem měl trošičku strach, ale rozhodli jsme zápas v prvním poločase. Agromeli neumí hrát do plných. My jsme dobře zavírali střed hřiště a trestali jsme je do otevřené obrany,“ liboval si kouč Pražanů.