Ve čtvrtek brzy ráno obsadili celníci ještě „spící“ tržnici na Olomoucké ulici číslo 65 v Brně. Jedná se o prodejní prostory určené především pro velkoobchod a celní správa se zde i přes soustavné kontroly potýká s častým porušováním některých práv duševního vlastnictví.

Na základě příkazu k prohlídkám jiných prostor a pozemků, který vydal Městský soud v Brně, celníci zkontrolovali prodejní místa v halách, odstavené kontejnery i zaparkovaná vozidla sloužící jako skladovací prostory. Obchodníci, kteří si chtěli své prodejny nechat dobrovolně zkontrolovat, byli vpuštěni do areálu tržnice. Ostatní museli zůstat venku a mohli počítat s násilným otevřením stánku či kontejneru.

Kontrola probíhala nepřetržitě tři dny a zúčastnilo se jí střídavě 30 – 35 celníků. Prodejní stánky a především kontejnery vydaly obrovské množství zboží podezřelého z porušování některých práv duševního vlastnictví. Celníci zajistili celkem 33.000 kusů či párů textilu, obuvi, kožené galanterie a doplňků. Prodejní hodnota originálního zboží by činila přibližně 90.300.000 korun.