Podle Gilberta ale musí Panathinaikos změnit přístup k utkání a také myšlení. „Náš úkol není jednoduchý, ale za to si můžeme sami výkonem v Praze. Ale postupová výhra 2:0 je pro nás docela reálná,“ myslí si Gilberto. „Máme sebevědomí, věříme našim schopnostem a jsme optimističtí,“ řekl dvaatřicetiletý borec. „Musíme být více agresivní než v prvním zápase, ale také musíme mít na paměti, že musíme být absolutně disciplinovaní směrem dozadu. Nesmíme se snažit vyhrát zápas v prvních patnácti minutách. Pokud bychom se slepě vrhli dopředu, hrozilo by, že dostaneme gól a to by nebylo dobře,“ přidal.

Na hráče Panathinaikosu doléhá značný tlak a Brazilec ho pochopitelně cítí. „Všichni známe důležitost zápasu, posledních pár dní je pro nás hodně těžkých, protože tlak na nás je opravdu velký,“ přiznává bývalý hráč Arsenalu Londýn.

Panathinaikos už v minulosti dokázal první nepovedený zápas v evropských pohárech v domácí odvetě napravit. V sezoně 1987/88 v Poháru UEFA ve 3. kole prohrál v Maďarsku s Honvédem Budapešť 2:5, ale doma zvítězil 5:1. V Lize mistrů v ročníku 2005/06 prohrál Panathinaikos v Polsku s Wislou Krakov 1:3, ale doma zvítězil 4:1.