Běžela 5. minuta, Helas vedl po trefě Lidmily 1:0. Brazilec Taverna vystřelil na Šimona ne příliš razantní střelu. Brankář Helasu se rozhlédl a po chvilce kopl lapený míč přes celé hřiště. Zde gólman Zrzavý neodhadl situaci a pustil míč za svá záda – 2:0!

„Pokaždé, když chytím balon, tak se koukám, kde je soupeřův gólman. Každý zápas chci dát gól,“ přiznal David Šimon.

Háček je ale v tom, že Zrzavý až tak moc vylezlý nebyl. „Připadalo mi, že není tolik z brány, tak jsem chtěl balon rozehrát, ale nebylo komu. Podíval jsem se na něj ještě jednou, on stál a necouval do branky, tak jsme to zkusil na bránu. Rozhodně jsem mířil mezi tři tyče, nechtěl jsem to jen zakopnout,“ usmíval se autor kuriózní, leč pěkné branky.

Po zápase se nešťastnému Zrzavému omluvil

A jelikož brankáři spolu soucítí, došlo po utkání i na omluvu. „Po utkání jsem se mu omluvil. To je jasné,“ potvrdil Šimon.

První půlka se brankáři Helasu povedla. Dal gól, na třetí nahrál. Málem chytil  i penaltu Belejovi, který se štěstím snížil na 1:3. „Penaltu proměnil se štěstím. Jak pro mě, tak pro něj je to obtížné na takto malou branku. Na obě strany je to těžké. Nevím, kdo má v tomhle výhodu,“ pokrčil rameny Šimon.

Brněnskému rivalovi přeje postup do finále

Celkově skončila série 3:0 pro Tango, ale Helas odehrál dobrá utkání. „Tango jsme dost potrápili! Akorát jsme byli špatní v koncovce. Měli jsme více šancí, ale holt jsme je neproměnili. Kdybychom proměnili alespoň padesát procent šancí, tak bychom s Tangem uhráli lepší výsledky a neprohráli jsme poté 0:3 na zápasy. Série mohla být i vyrovnanější,“ ví brankář konkurenčního Helasu.

Semifinálové dvojice jsou dané. Kdo by si podle Šimona mohl zahrát finále? „Já bych určitě chtěl, aby do finále postoupilo Tango. A z té další série? To je jasné. Jsem Pardubák, Chrudim je kousek a finále ERA-PACK proti Tangu by bylo super i pro diváky.“

Gól brankáře Šimona si můžete prohlédnout -ZDE-.