Soutěží provází moderátor Libor Bouček a v roli otce Fura se představí Jan Rosák. Diváci se mohou těšit na celou plejádu známých tváří, jako například na Vojtu Kotka, Jakuba Prachaře, Leonu Machálkovou, Kristýnu Leichtovou, Vandu Hybnerovou, Kateřinu Neumannovou, Jakuba Koháka, Petra Vacka, Ondřeje Brzobohatého, Taťánu Kuchařovou, Moniku Leovou, Jana Čenského. A to zdaleka nejsou všichni.

„Je to pro nás samozřejmě radost, že právě naše televize divákům tuhle dnes již kultovní soutěž přináší vůbec poprvé v českém obsazení, a to hned v obsazení doslova hvězdném. Všichni soutěžící mají nejen můj osobní obdiv, protože skutečně mnohokrát museli překonat sami sebe, ale chtěl bych jim i za celou Primu moc poděkovat. Svojí účastí totiž pomohli dobré věci. Každý tým soutěžil pro jednu konkrétní charitativní organizaci a ve finále se opravdu získaly slušné částky, které právě na projekty různých nadací a fondů půjdou,“ říká Marek Singer, generální ředitel Prima Group.

Pevnost Boyard

Soutěž samotná je rozdělena na tři části – souboj o klíče, souboj o indicie a závěrečná část u pokladnice. V úvodu gong oznámí začátek limitovaného času, během kterého je zapotřebí sesbírat dostatečný počet klíčů a pak indicií. Čas je stanoven na 50 minut. Na závěr, pokud tým sesbírá dostatečný počet klíčů, indicií a správně určí klíčové slovo, je pokladnice na omezený čas otevřena k nasbírání peněz. K dosažení pokladnice tým potřebuje 5 klíčů. Tyto klíče jsou sbírány za úspěšné vyřešení, zdolání výzev v jednotlivých celách pevnosti nebo za úspěšné zodpovězení hádanky od otce Fura ve věži.

K otevření pokladnice musí tým určit správně heslo. Klíčové slovo musí tým uhodnout z nasbíraných indicií. Pokud tým v určeném čase (50 minut) sesbírá dostatečný počet klíčů a indicií a shromáždí se před Pokladnicí, moderátor vyzve Felindru, obyvatelku Pevnosti, aby zahnala tygry do klece, otevře se mříž a soutěžící musí během 3 minut otevřít schránky s indiciemi, uhodnout slovo a rozmístit se na příslušná písmena na podlaze pokladnice. Když je uhádnuté slovo správné, z pokladnice se začnou sypat mince, načež se soutěžící snaží přemístit maximální množství mincí do určené nádoby.

Pevnost Boyard

První díl soutěže Pevnost Boyard, ve které vyzkouší svou sílu, odvahu a rovněž smysl pro dobrodružství české celebrity, uvidí diváci již v sobotu 3. 9. ve 20.15 na Primě.