Oficiální otevření spojí Bohumínští s pokusem o rekord. Chtějí získat zápis v České knize rekordů – za největší počet lidí v masce zvířete na jednom místě! Slavnostní otevření odstartuje úderem patnácté hodiny.

„Lanovou atrakci s dřevěnými věžemi a lanovými překážkami chceme otevřít stylově. Nová atrakce je pojmenována podle malého hrdiny Mauglího z Knihy džunglí, který se musel naučit žít se zvířaty v indické džungli. A proto jsme se rozhodli, že se při slavnostním otevření pokusíme o zvířecí rekord. Vyzýváme tedy všechny, kteří se chystají na otevření Mauglího stezky, aby přišli v masce zvířátka a pomohli získat Bohumínu další rekord,“ uvedl za organizátory Karel Balcar, ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín (www.k3bohumin.cz).

Připraveno je také divadlo s šestimetrovou létající loutkou, malované zoo od Zdeňka Kačora, tančící pes, živý had či velká nafukovací skluzavka ve tvaru tygra. K vidění bude rovněž průvod zvířecích masek a soutěžit se bude přímo na dřevených věžích stezky. Na té se můžete těšit na zvířecí průvodce.

Mauglího stezka nabízí zábavu doslova pro všechny generace

Mauglího stezka nabízí zábavu nejen školákům, ale všem generacím. Stezku mohou využívat děti od tří do 99 let. Na dvou patrech na ně poté čeká hned 6 osmimetrových věží ve tvaru osmičky. Ty tvoří základ celé lanové atrakce.

Součástí stezky z akátového dřeva je také plastová skluzavka i tobogán. Na lanových drahách nechybí překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle! Na unikátní atrakci se neplatí žádné vstupné.

„Nejde o klasické lanové centrum, kde potřebujete mít dohled a platíte vstup! Rodiče mohou sedět na lavičce a pozorovat dítě ze země. Nebo trasu mohou absolvovat s ním. Díky množství sítí je stezka velmi bezpečná. Lanový unikát se stal novou dominantou našeho dětského areálu Hobbyparku. Doufáme, že přitáhne nejen návštěvníky z Bohumína, ale rovněž z okolních měst do celého sportovně–rekreačního areálu,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl s tím, že se tady dokončuje ještě výstavba nové sportovní haly za 50 milionů korun! Ta se otevře už v pátek 5. září.

Nápad vznikl na desetihektarovém parku Mirakulum u Prahy

Vybudování stezky přišlo město na téměř pět milionů korun. Stezka nakonec stála o 235 tisíc Kč méně než se v původních plánech počítalo. Radní proto včera rozhodli, že za ušetřené peníze pořídí do Hobbyparku ještě další atrakci – akátovou houpačku typu beranidlo a šest laviček z akátového dřeva. Ty by se u Mauglího stezky měly objevit nejpozději do konce září.

„Nápad vytvořit tuto stezku v Bohumíně vznikl v bývalém vojenském prostoru - na desetihektarovém parku Mirakulum u Prahy, jenž je plný atrakcí ze dřeva. Museli jsme jej ale přizpůsobit bohumínským poměrům. Nějakou dobu jsme hledali místo, kde by mohla stezka vyrůst, až nakonec vyhrál Hobbypark, a to kvůli zázemí či vzrostlým stromům v areálu. Mauglího stezku jsme postavili díky úsporám v hospodaření za loňský rok,“ prozradil starosta Bohumína Petr Vícha.

Program slavnostního otevření:

  • 15:00 – 15:45 Vlkoryb (představení s obří loutkou)
  • 15:45 – 16:30 Pokus o rekord se zvířecí maskou + slavnostní otevření
  • 16:20 – 16:30 Tančící pes + agility
  • 16:30 – 17:30 Zdeněk Kačor (Malované ZOO)
  • 17:30 – 19:00 Reprodukovaná hudba