Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 3:2 sn. (0:0, 1:0, 2:2)

  • Branky a nahrávky: Filippi, Urban T. (Filippi), rozh. nájezd Urban T. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Tréninkový duel mezi Libercem a Mladou Boleslaví, který se hrál podle zvláštních pravidel, byl od úvodního buly velice opatrný. Až po deseti minutách se Bílí Tygři ujali iniciativy, ale branku z toho nevytěžili. Do šaten se tak šlo po první pauze za bezbrankového stavu.

Začátek druhé periody patřil Libereckým. V jejím úvodu se zpoza branky prosadil šikovnou akcí Tomáš Filippi a poslal svůj celek do vedení – 1:0. Gólová akce nastartovala Severočechy a ti svírali svého soupeře. Velké starosti dělal Bruslařům Tomáš Urban, jenž se nemohl dlouho prosadit. Když už dotlačil puk do branky rozhodčí mu nepochopitelně neuznali gól. Liberecký dlouhán pak dostal ještě jednu možnost skórovat, ale z bezprostřední blízkosti minul prázdnou klec hostů.

Do závěrečné části hry vstoupila lépe Mladá Boleslav, když se prosadila z ojedinělé akce – 1:1. Hra poté nabrala rychlý spád a když už se zdálo, že zápas dospěje k remíze, skóroval po nahrávce Filippiho Tomáš Urban – 2:1. Neuplynula ani minuta a na světelné tabuli svítil opět nerozhodný stav, když přesně zacílil David Vrbata – 2:2. Modrobílí svého soupeře tlačili a mohli strhnout vedení na svou stranu ještě v základní hrací době, jenže gól Tomáše Urbana opět v závěru nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Jelikož se jednalo o neoficiální tréninkové utkání, přešlo se místo prodloužení rovnou k hokejovým penaltám. Nejdříve se prosadil Jan Víšek krásnou střelou nad lapačku Lakosila. Na druhé straně dobře chytajícího Pince překonal David Vrbata, který srovnal. Vítěznou trefu tak zaznamenal střelou mezi betony Tomáš Urban a přisoudil výhru Bílým Tygrům.

Další utkání čeká Severočechy již 14. srpna, kdy doma hostí v rámci European Trophy švýcarský Fribourg-Gotterón.

Ohlasy po utkání:

  • Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Utkání se hrálo podle zvláštních pravidel, protože jsme si potřebovali vyzkoušet větší počet hráčů, než je normálně povoleno. Nehrálo se také podle regulí ČSLH, což je vidět na tom, že nebylo prodloužení. Z tohoto důvodu jsme označili duel jako neoficiální tréninkové utkání. Mladá Boleslav má velmi silný a dobře sestavený tým, který se po loňském sestupu chce co nejrychleji vrátit do extraligy. Soupeř byl kvalitní a utkání splnilo naše požadavky.“