Kapitán Tanga po čtvrtečním utkání se Slavií řekl, že souboj tak jednoznačný, jak vypadal výsledek, nebyl. Zejména v prvním poločase, který Jihomoravané vyhráli "jen" dva nula.

„První část byla docela vyrovnaná. Dostali jsme se do vedení, ale dělali jsme chyby v rozehrávce. Soupeř chodil do brejků. Naštěstí jsme ty brejky dokázali zachytávat a Slavia se do vyložených šancí nedostávala. Ovšem závary před naší bránou tam byly,“ upozornil Michal Belej. Ve druhé půli už to byl však od domácího Tanga koncert, s vítěznou tečkou (8:2).

Český reprezentant táhne Brňany sám. „Chápu, že kluci jako Kovács a Seidler odešli, protože dostali dobré nabídky. Bez nich se hraje hůře, protože jsme na sebe byli hodně zvyklí, ale musíme se bez nich obejít. Uvidíme do budoucna, jestli přivedeme nějaké hráče, nebo třeba tyhle dva zpátky,“ řekl Belej.

Funkci kapitána týmu bere zodpovědně

„Svou roli vnímám hodně zodpovědně. Jsem kapitán, výsledky mužstva jdou i na má bedra. Vím, že tyto dva poslední výsledky jsou zásluhou celého týmu! Jak s Helasem, tak se Slavií jsme zápas odmakali. V derby jsme neinkasovali a Slavia nám dala dva góly až ke konci. To už bylo rozhodnuto.“

Samotnému Belejovi se střelecky daří. Čtyři branky dal Slavii a jednu Helasu! Dobrý start do sezóny. „Je to důležité,“ uvědomoval si a přešel ke čtvrtečnímu zápasu: „Na začátku utkání jsem měl nějaké šance, k tomu jsem za stavu 1:0 zahodil desítku, protože jsem ji špatně kopl. V tu chvíli mě to dost mrzelo, ale postupem času to bylo v pohodě. Týmu jsem to vrátil dalšími góly. Výsledek je pro Slavii celkem krutý, ale platí.“