Na Barum rally se přihlásil úctyhodný počet celkem 121 posádek z 25 států! Žádná jiná soutěž zařazená v letošním evropském šampionátu neměla takto početné a kvalitní startovní pole. Ve Zlíně se objeví celkem 24 vozů kategorie Super 2000 či R5. Jen Geko Ypres Rally se barumce přiblížila, jelikož v Belgii bylo v letošním roce na startu o jeden vůz méně.

Pětačtyřicet soutěžících přijede do České republiky ze zahraničí, a to z celkem 25 států nejen Evropy, ale dokonce i z USA nebo Japonska.

Hvězdy zlínské rally? Lappi, Wiegand, ale také Václav Pech

K největším hvězdám letošní zlínské rally se řadí bývalý tovární jezdec Fordu a estonský šampion Ott Tänak (Ford Fiesta R5), vítěz nedávné Estonia Rally zařazené do mistrovství Evropy. K aspirantům na medailové umístění se řadí také lídr evropského šampionátu a tovární jezdec škodovky Esapekka Lappi z Finska, Němec Sepp Wiegand (oba Škoda Fabia S2000), rychlý Ir Craig Breen, Nizozemec Kevin Abbring, Portugalec Bruno Magalhães (všichni Peugeot 208 T16) nebo Polák Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5).

Z českých jezdců patří k aspirantům na přední příčky vedoucí jezdec českého šampionátu a obhájce českého titulu Václav Pech (Mini John Cooper Works S2000) či trojnásobný vítěz barumky Roman Kresta (Škoda Fabia S2000).

Z dalších jezdců myslí na umístění v elitní desítce mj. Ir Robert Barrable (Ford Fiesta R5), Brit Neil Simpson (Škoda Fabia S2000), Francouz Robert Consani (Peugeot 207 S2000), Roman Odložilík (Ford Fiesta R5), Antonín Tlusťák, Jan Jelínek a Martin Vlček (všichni Škoda Fabia S2000).

Zpestřením budou zástupkyně něžného pohlaví

Silná sestava se sejde v kategorii produkčních aut. Tahákem je Mark Higgins z Velké Británie (Subaru Impreza STi), čili mnohonásobný britský šampion. O přední příčky zabojují také Maďar András Hadik, Polák Sebastian Frycz (oba Subaru Impreza STi), o evropský primát bojují v této kategorii Ukrajinec Vitalij Puškar (Mitsubishi Lancer EVO X R4) a náš Martin Hudec (Mitsubishi Lancer EVO IX).

V hodnocení vozidel s jednou poháněnou nápravou patří k favoritům na čelní příčky především jezdci jedoucí juniorský evropský šampionát, a to Jan Černý z České republiky, Stéphane Lefebvre z Francie, Chris Ingram z Velké Británie, Gino Bux z Belgie nebo Andrea Crugnola z Itálie (všichni Peugeot 208 R2). A dál Rumun Simone Tempestini, Maďar Kornél Lukács (oba Citroën DS3 R3T), Zoltán Bessenyey (Honda Civic Type R), Ital Elwis Chentre (Škoda Fabia R2) a čeští jezdci Egon Smékal (Citroën DS3 R3T), Adam Kobliha, Josef Peták (oba Renault Clio R3) nebo Václav Dunovský (Peugeot 208 R2).

Zpestřením startovního pole budou i zástupkyně něžného pohlaví, za volanty se představí Ukrajinka Inessa Tuškanová jedoucí s finskou licencí (Mitsubishi Lancer EVO IX), Bulharka Jekatěrina Stratijevová (Citroën C2 R2 Max) a také Martina Daňhelová z České republiky (Renault Clio R3).

Na barumce se představí i Lounová či Suchařípa

V soutěžním kokpitu se objeví i známé tváře ze showbyznysu, jako například zpěvačka a herečka Olga Lounová (Mitsubishi Lancer EVO IX) či herec David Suchařípa (Renault Clio Sport).

Příznivci automobilového soutěžního sportu se tedy mají opravdu na co těšit! Letošní barumka nabídne od 29. do 31. srpna mimořádnou podívanou!