Vsetín se veze na vítězné vlně

Vsetínští se snaží vybojovat co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Los jim do posledních dvou kol přihrál soupeře z opačných konců tabulky, o záchranu bojující Břeclav (sobota) a první Prostějov (středa).

Svěřenci trenérů Weintritta a Hlobila zažívají vydařené období. Daří se jim a tak nejsou ani před soubojem s nadupanými Jestřáby předem odsouzeni k neúspěchu. „Na Prostějov se moc připravit nedá,“ tvrdí brankář Lukáš Plšek, který se v posledním duelu proti Opavě postavil po delší pauze mezi tři tyče.

„Bude to velice těžký zápas, ale musíme hrát zezadu a bránit střední pásmo. Budeme čekat na soupeře a snažit se dát z brejku nějaký gól,“ plánuje Plšek. „Pojedeme tam v klidu, nesmíme mít svázané nohy z toho, že musíme uspět, abychom byli v první čtverce. Letos hrajeme venku dobře, takže si to jedeme na Hanou užít,“ hlásí.

Valaši za sebou mají vítězné utkání s opavským Slezanem. Pod triumf 4:0 se notně podepsal právě Lukáš Plšek. „Dobře jsme zvládli systém, který hrajeme od doby, co přišel k mužstvu Jirka Weintritt,“ těší třicetiletého gólmana. „Proti Opavě jsme ho dodržovali naprosto excelentně - na rozdíl od klání ve Frýdku,“ připomněl Plšek nepovedený duel proti Ivanovi a spol., ve kterém Vsetínští po deseti zápasech v řadě poprvé nebodovali.

V sobotu s Opavou však znovu vyhráli, vrátili se na vítěznou vlnu a tu by rádi prodloužili právě v souboji s prostějovskou armádou. Nebude to však snadný úkol. LHK nastřílel v této sezoně už 199 branek a v souboji se Vsetínem bude toužit tuto cifru zakulatit.

Prostějov touží oslavit jubilejní statistiky

V Prostějově se dnes mohou slavit až dvoje kulatiny. Nejprve budou Hanáci zcela jistě chtít vstřelit branku, čímž by překonali již zmiňovanou metu dvou set branek. Otázkou zůstává, jestli by Jestřábům stačil jediný gól k tomu, aby mohli znovu zaokrouhlovat na stovky. Prostějov vede ligu se ziskem 97 bodů, případná výhra nad Vsetínem by jim přinesla rovnou stovku, což by v nabité skupině Východ znamenalo mimořádný výsledek.

Prostějovu motivace chybět nebude, byť už s jistotou neopustí trůn základní části. Vsetínu má rozhodně co vracet. Vždyť právě Valaši dokázali Jestřábům sebrat šest bodů, pouze Poruba dokázala být ještě o bod úspěšnější, jinak si takovou drzost proti největšímu favoritovi východní skupiny nikdo nedovolil.

Hanáci jsou ovšem v závěru základní části ve skvělé formě. Jejich dominanci naposledy ochutnala i Břeclav, ta nyní platí za ligového otloukánka. Prostějov si z jihu Moravy odvezl vítězství 6:3.

Za dvoustým jubileem má domácí dovést ofenzivní komando, které vzhledem k nastřádaným bodům patří k postrachům obránců na východě. Pro statistiky prostějovských hráčů není třeba chodit daleko, stačí jen rozkliknout bodování soutěže a hned na pomyslné bedně najdete tři snajpry z Hané.

Shodnou sumu 57 bodů nastřádali Vladimír Stejskal (27+30), jenž také platí za nejlepšího střelce vedoucího mužstva, Lukáš Luňák obstarává brankové nabídky svým spoluhráčům, sám nicméně výraznou měrou také přispívá do mlýna, jeho bilance činí 19 branek a 38 přesných přihrávek. Hranici padesáti bodů pokořil také Matouš Venkrbec (18+36).

Předpokládané sestavy:

  • Prostějov: Rozum (Vydržel) – Knesl, Kořínek, Veselý, Kolibár, Nedbálek, Malý, Jedlička, Švaříček - Antončík, Luňák, Stejskal, Venkrbec, Antončík, Kučera, Černý, Duba, Jurík J., Indra, Belay, Jurík D., Coufal.
  • Vsetín: Plšek (Hromada) - Hurtík, Vrba L., Žák, Báchor, Tichý Jur., Farda - Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Kubo, Zúbek, Vítek, Tesařík, Podešva, Kývala.