„Ženy a dívky budou mít v pondělí 28. března v době od 8 do 12 hodin vstup do bazénu zdarma. Mohu je ujistit, že jim u nás nehrozí lidový zvyk polévání vodou. Množství a teplotu vody si budou určovat samy. Pro jistotu jim ale doporučujeme vzít si s sebou kraslice nebo čokoládová vajíčka pro případné koledníky. Jeden totiž nikdy neví," řekl vedoucí aquacentra Jaromír Voráč.

Dodal, že o Velikonocích je aquacentrum v provozu od 8 do 21 hodin. Tedy s výjimkou čtvrtku, kdy se se jeho brány otevřou až v 10 hodin.

Bohumínské aquacentrum

Bohumínské aquacentrum disponuje 25 metrů dlouhým plaveckým bazénem s pěti drahami a teplotou vody 28 stupňů. Relaxační bazén nabízí 45 metrů dlouhý tobogán, masážní lavice a trysky, malý vodopád a až třicetistupňovou teplotu vody. Kromě toho z něj je možné proplout do venkovního vyhřívaného bazénu se stejnou teplotou vody.

K dispozici je také whirpoolka s teplotou 33 stupňů nebo dětské brouzdaliště. V areálu aquacentra najdete rovněž moderní saunový svět se čtyřmi suchými saunami, jedna z nich přitom nabízí saunování v sudu. Nechybí ani parní a infra sauna, Kneippův chodník, zážitkové sprchy, venkovní vyhřívaný whirpool nebo ochlazovací bazének.