Hodonín jste udolali v nájezdech a udělali tak další krok k záchraně. Věříte, že teď už se baráži vyhnete?
Ta výhra pro nás byla samozřejmě důležitá a jsme za ni moc rádi. Dokud ale nebudeme mít dostatečný náskok a tím tedy jistotu záchrany, musíme pořád zůstat ve střehu a být připraveni na vše.

Do zápasu jste vstoupili lépe, ve druhé třetině vás ale soupeř přehrával. Bylo klíčové, že jste už neinkasovali třetí branku?
Ty naše druhé třetiny... To už snad ani nemá cenu rozebírat. Nevím opravdu, čím to je, ale máme je tragické. Kdybychom je zvládali lépe, a zejména pak v domácích zápasech, tak teď možná hrajeme o play-off. Z tohoto pohledu byl samozřejmě stav 2:1 hodně důležitý, neboť bylo jasné, že až do konce utkání budeme schopni hrát o body, což se nakonec i stalo.

Naopak, ve třetí třetině jste zabrali a zabojovali. Co jste si řekli v kabině?
Já si myslím, že nic speciálního to nebylo. Prostě jsme do toho chtěli jen dát poslední zbytky sil a vstřelit vyrovnávací gól, protože jsme věděli, že Hodonín je hratelný.

V posledních zápasech vás trápí marodka, sobotní zápas jste odehráli ve čtyřech obráncích. Jak dlouho se toto dá zvládat?
Párkrát se stalo, že se zápas na čtyři obránce dohrává a není to moc problém, pokud to je třeba jen třetina. Ovšem hrát takto už od začátku, to opravdu není lehké. Navíc snad každý z nás je či byl minimálně nachlazený, a to taky bere dost sil, takže to bylo hodně o sebezapření. Na druhou stranu si to ale možná uvědomovali i útočníci a více nám pomáhali, takže jsme to zvládli.

Pro vás to musí být hodně vysilující. Kde jste bral v závěru síly?
Já měl teda problém spíš na začátku. Na konci už se člověk nemá moc na co šetřit a navíc, když je ten souboj takhle důležitý a máme body na dosah, vždy se nějaké síly aspoň na odpálení puku najdou.

Co říkáte na výkon Libora Pavliše, který jako správný kapitán vstřelil hattrick a rozhodl o výhře?
Libor dokazuje celou sezónu, že je to skvělý hráč. Hodně si rozumí s Vencou Studeným a svými výkony nás teď hodně táhnou. Já doufám, že mu to tam bude padat nadále a nejlépe, když se k němu ještě někdo přidá.

Jaká je teď nálada v kabině?
Po zápase byla samozřejmě výborná. Ono je opravdu těžké, když tým hraje o záchranu a je na něm obrovský tlak. Ale myslím, že v kabině je po celou dobu nálada dobrá. Snažíme se být pozitivní a věříme, že to dobře dopadne.

A otázka na závěr, s čím pojedete do Prostějova?
No, hlavní bude, kolik nás pojede do Prostějova. Každopádně bych tam určitě nejel hrát hokej pro diváky, ale bojovat o body, jak jen to půjde. Na překrásné akce a individuální zviditelnění jsme měli nějakých 40 zápasů, teď už to bude o dřině, bojovnosti a hlavně zodpovědnosti.