Hlavní program (ve společenském sále Orpheum) odstartoval přibližně ve 20 hodin moderátor a herec Jan Čenský, pro něhož se stal Kalibra Action bál každoroční předvánoční tradicí. Nejinak tomu bylo i u skupiny Big Papa, která zářila v průběhu celého večera. Kapela letošní bál zahájila skladbou Já budu chodit po špičkách a písní Náhrobní kámen od Petra Nováka.

Prvním letošním hostem byl zpěvák Marek Ztracený, jenž na úvod zazpíval hit Ztrácíš, se kterým se v roce 2008 dostal do širšího povědomí a za který získal také zlatou desku. Poté následovala píseň O pravdě i fanoušky oblíbená Sex s ex.

Po Ztraceného vystoupení pozval moderátor na pódium zpěvačku a držitelku devíti Zlatých slavíků Hanu Zagorovou, která své hodinové vystoupení zahájila hitem od textaře Jiřího Březíka s názvem Je naprosto nezbytné. Poté následovaly songy jako Studánko stříbrná, Málokdo ví nebo Za každou chvíli s tebou platím.

Hana Zagorová

V koncertní síni měla zároveň vystoupení energická zpěvačka Helena Zeťová, jež začínala s dívčím triem Black Milk. Nyní se věnuje jen své sólové kariéře a síní se tak linuly písně jako Impossible nebo Black cat.

Hlavní hvězdou bálu byl Pavol Habera. Slovenský zpěvák, skladatel či majitel Zlatého slavíka z roku 1991. O dva roky později nazpíval album Fontana pre Zuzanu 2, ke stejnojmennému filmu, které ho v jeho pěvecké kariéře výrazně posunulo. Habera zazpíval hity jako Boli sme raz milovaní, Reklama na ticho, Severanka, Mám na teba chuť či píseň Držím ti miesto.

Jako poslední vystoupil zpěvák a semifinalista soutěže Česko Slovensko má talent z roku 2011 Pavel Callta, známý singlem Terapeut i skladbami Zrzka a Tak promiň, kterými letošní bál uzavřel.