Česká republika – Itálie 0:7 (0:2)

• Branky: 1. Fortino, 11. Gabriel Lima, 21. Merlim, 22. Fortino, 22. vlastní gól Koudelka, 24. Honorio, 33. Patias. Rozhodčí: Onatsu (Finsko), Šabanov (Rusko). ŽK: Giasson. Diváci: 1020.
  • Sestavy:
  • Česká republika: Gerčák (24. Vahala) – Koudelka, Rešetár, Slováček, Holý – Cupák, Novotný, Záruba, Hrubý, Seidler, Rodek, Kovács, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.
  • Itálie: Mammarella (Miarelli) – Ercolessi, Gabriel Lima, Fortino, Merlim – Romano, Leggiero, Honorio, De Luca, Patias, Canal, Giasson, Murilo. Trenér Roberto Menichelli.

ČR vs. Itálie, EURO 2016, český tým před zápasem

Českému výběru se první poločas vůbec nepovedl. Samotný začátek vše deklaroval. Hned v 1. minutě přihrál Gabriel Lima důraznému Fortinovi, a ten svým bodlem překonal Gerčáka – 0:1. Trenér Neumann dal příležitost dalším hráčům sestavy a Rodek se v 10. minutě ocitl ve velké šanci, když vybojoval míč a stál tváří v tvář Mammarellovi, ale italského brankáře trefil jen do hlavy.

O minutu později Italové zvýšili už na 2:0. Fortino přihrál Gabrielu Limovi, jenž byl opět důraznější než česká obrana, a z první skóroval. Od třetí inkasované branky uchránila český tým tyč vlastní branky chvíli před přestávkou po střele Patiase.

Také po změně stran Italové na hřišti dominovali

Národnímu týmu se nepovedl ani vstup do druhé půle. Po dvaceti vteřinách si hodil míč do strany Merlim a tvrdou ranou na zadní tyč nedal Gerčákovi šanci zasáhnout – 0:3.

A to nebylo vše. Ve 22. minutě rozebral Fortino s Ercolessim českou obranu a prvně jmenovaný zvýšil na 4:0. A když si za několik vteřin vstřelil po další povedené akci soupeře Koudelka vlastní gól, musel trenér Neumann reagovat oddechovým časem. Výsledek 0:5 vypadal hrozivě.

ČR vs. Itálie, EURO 2016, Michal Seidler

Skvělý výkon Italů nebral konce. Ve 24. minutě narazil Murilo Honoriovi, a ten vstřelil už šestý gól Jihoevropanů. Do branky poté zamířil ve své premiéře na mistrovství Evropy brankář Vahala. Také ten nakonec kapituloval, když ho ve 33. minutě přehodil parádní patičkou Patias – 0:7.

Největší českou šanci druhé části měl dvě a půl minuty před koncem střetnutí kapitán Rešetár, jenž však nedokázal trefit odkrytou Mammarellovu klec.

Češi tak prohráli s obhájci trofeje 0:7. Italové v základní skupině potvrdili svou nadvládu, když oba zápasy vyhráli a ani jednou neinkasovali!