Cíl pro prezidenta Slavie Daniela Kolmana je pro tohle derby jasný: „Chceme konečně bilanci derby vyrovnat. Jsme si ale vědomi toho, že půjde o pořádně těžké utkání. Ať je v tabulce postavení jakékoliv, jde o derby. Šance jsou pokaždé padesát na padesát. Nikdy takový zápas není rozhodnutý dopředu.“ Podobně vyrovnané utkání se hrálo v loňském roce. „Loni touto dobou se to ukázalo. Sparta byla favorit, přesto jsme ji dokázali potrápit, a domácí zlomili zápas až v závěru. Uděláme pro vítězství maximum,“ slíbil Kolman.

„Souhlasím s Danem Kolmanem,“ řekl úvodem kouč Sparty David Frič a sdělil v čem: „Je to bitva padesát na padesát. Slavia je v trochu lepším rozpoložení, minimálně bodovém. Uvidíme, jak se hosté vyrovnají s absencemi. Mrzí mě, že se sešívaným zranil Michal Salák, jenž měl velmi dobrou formu.“ Speciální příprava se v hale na Podvinném Mlýně nekonala. „Na derby se připravujeme jako na jakýkoliv jiný zápas. Chceme vyhrát derby hlavně kvůli fanouškům,“ zdůraznil Frič.

Po posledním derby David Frič ukončil hráčskou kariéru a ani mu nevadí, že v pátek nenastoupí: „Hra už mě neláká. Tuto část kariéry jsem hodil za hlavu. Soustředím se pouze na trénování, jako hráč už nejsem připravený.“

Spartě bude chybět Doša, Slavii Salák

Problémy má i Jiří Novotný ze Slavie, který musel opustit reprezentační sraz. „Když jsem dorazil na sraz, tak jsem měl teplotu, a byl jsem poslán domů. Týden předtím mě trápil natažený sval, což už je v pohodě. V pátek budu na derby připravený a na EURO poté odjedu. Všichni se na Spartu připravujeme tak, abychom soupeře podruhé za sebou porazili. Ve futsalu je jedno, jestli člověk hraje doma nebo venku. Na halu soupeře jsme zvyklí, to by neměl být problém,“ uvedl český reprezentant.

„Podle mého jsme na derby dobře naladeni,“ pokračoval na tiskové konferenci klíčový hráč Sparty Zdeněk Sláma a pokračoval: „Doufám, že nezopakujeme podzimní výkon. To bylo něco strašného.“ Po špatných podzimních výkonech se Spartě zase daří. „Přijde mi, že kluci vše špatné hodili za hlavu, na tréninku je větší pohoda. Všichni pochopili, že se během utkání musí více běhat a ne spoléhat na jednoho nebo dva hráče. Věřím, že v pátečním utkání vyhrajeme,“ dodal Sláma.

Podle posledních zpráv bude domácím chybět slovenský reprezentant Martin Doša, který je s týmem v Portugalsku a v prvním duelu se jednou brankou podílel na senzační remíze 3:3. Slavia už bude mít k dispozici, podle vyjádření Daniela Kolmana, talentovaného Antonína Hrdinu, který byl během ledna na testech v FC Slovan Liberec.

Derby by mělo mít opět vynikající kulisu

Zápas bude podle čekávání téměř vyprodaný. Na utkání se chystají v hojném počtu oba fanouškovské tábory. Ten slávistický má sraz na Českomoravské, odkud jde pochodem do haly na Podvinném Mlýně. Sparťané (po vzoru NBA) připravili pro fandy poločasovou soutěž. Tři vylosování fanoušci si vystřelí z poloviny hřiště na břevno. První, kdo jej trefí, získá finanční prémii.

Zápas Sparty se Slavií můžete sledovat od 20 hodin živě na www.chance.cz prostřednictvím live sázek.

Vzájemná bilance: 2 vítězství Sparty, 2 remízy a 1 vítězství Slavie