Oblíbený Aqualand Moravia ročně navštíví více než 700 tisíc lidí. Skluzavky a tobogány v jihomoravském aquaparku dnes čítají více než 1,7 kilometrů. Milovníky adrenalinu však potěší, že se nejmodernější areál v Česku ještě více rozroste.

Investor, kterým je firma ŽS Real, a. s., totiž plánuje využít přilehlý pozemek, jenž byl již v minulosti vyhrazen jako rozvojové území pro další přístavbu parku.

„V současné době již dokončujeme ideový záměr pro projekt výstavby další části parku. Ta má nabídnout dosud ve střední a východní Evropě ojedinělé atrakce pro nejmenší návštěvníky i pro dospělé známé z nejlepších světových vodních parků. Výše investice je závislá na finálně zvoleném konceptu. Je ale jasné, že půjde o několik stovek miliónů korun,“ přiblížil nové investiční plány ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Podle Pavlackého bude přístavba nové části navazovat na současné řešení parku a zvažuje se také dostavba již stávající části o nové atrakce či bazény! Nová část parku, jež by mohla přivítat své návštěvníky už v letní sezoně roku 2017, přinese kromě adrenalinu i rozsáhlý dětský vodní svět.

O tom, jaké atrakce by se v Aqualandu Moravia měly zbudovat, mají možnost rozhodovat rovněž samotní návštěvníci – pomocí hlasování na webu. „Podle dosavadního zájmu lidí půjde určitě mimo jiné o další adrenalinovou atrakci. Hlasovali například pro takzvaný Aqualoop, což je atrakce, jež nabízí šílenou a rychlou jízdu nejen směrem dolů. Prostřednictvím "vracečky" jezdí lidé také proti gravitaci,“ dodal Pavlacký.

Lidé ale v anketě zvedali virtuální ruku třeba i pro více bazénů, přičemž jeden z nich plánuje investor zbudovat již v první fázi dostavby během příštího roku. Provozovatel tak hodlá nabídnout návštěvníkům opět unikátní novinku, jejíž konkrétní podobu zatím tají.

Koho by svištění na tobogánech či pobyt ve wellness zóně unavil, bude si již brzy moci odpočinout v ubytovacím komplexu s více než 100 lůžky, který Aqualand Moravia v bezprostřední blízkosti areálu právě buduje. K dispozici pak budou výhodné balíčky ubytování včetně vstupů do Aqualandu Moravia či například do wellness centra.

Samozřejmostí budou také komfortně vybavené pokoje, snadná dostupnost aquaparku a hosté též jistě ocení i výhled na pálavské vrchy. „Přípravné práce ubytovacího zařízení právě začaly. Otevírat bychom ale chtěli už na jaře roku 2016,“ uzavřel Pavlacký.

V létě 2016 na návštěvníky čeká i nová chill out zóna, v níž naleznou spoustu nových služeb. Již dokončenou investicí je exkluzivní pool bar, díky kterému přímo v bazénu mohou lidé při koupání popíjet lahodné drinky.

Výhledově aquapark plánuje projekt rozšíření o další ubytovací kapacity.