Olomoucké Rozárium v areálu Výstaviště Flora Olomouc vzniklo v letech 1970 – 1972 v místě někdejšího vojenského předpolí. V uplynulých letech prošlo celkovou rekonstrukcí. V olomouckém rozáriu se nachází druhá největší sbírka růží u nás.

Areál mimo odpočinek či prohlídku expozice růží nabízí také možnost občerstvení v místním stánku či osvěžení během horkého léta v nově rekonstruovaném vodním prvku, který někteří návštěvníci využívají i ke koupání. Jelikož však tento prvek není primárně určen ke koupání, doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti vzhledem k velmi kluzkému povrchu dna nádrže.

Návštěvu Rozária v Olomouci můžeme opravdu vřele doporučit nejen pro milovníky botaniky a růží, ale také pro rodiny s dětmi či turisty, kteří se vypravili do historického centra Olomouce, které leží jen několik stovek metrů daleko. Nejvhodnější období pro návštěvu je od června do září, kdy zde kvete více než 2000 keřů růží téměř čtyř set odrůd. Rozárium i sousední botanická zahrada jsou pro veřejnost otevřeny od dubna do poloviny října denně mimo pondělí od 9.30 do 18 hodin.

Vstup do Rozária je zdarma.

Více o Rozáriu v Olomouci naleznete na strákách Výstaviště Flora Olomouc.