INTERNET CZ, a. s., která je členem skupiny Aruba Group – světového leadera na trhu webhostingu, emailů, certifikovaných emailů PEC a registrace domén, a jedné z předních světových společností v oblasti datacenter a cloudových služeb, oznamuje, že bylo oficiálně otevřeno nové datacentrum skupiny v Polsku DC8 - PL1 (www.arubacloud.com). Nachází se ve Varšavě, v prostorách lídra polského trhu datacenter s vysoce spolehlivým zabezpečením stupně Tier III+. Osmé datacentrum skupiny Aruba v Evropě splní nejen požadavky místních zákazníků, ale zároveň se stane dalším z pilířů pro rozšíření služeb na další trhy ve střední a východní Evropě.

Otevření nového datacentra v Polsku je logickým krokem v rozvoji společnosti, která buduje svou pozici na tamním trhu více než dva roky. Od vstupu na polský trh získala společnost Aruba Cloud téměř 15 tisíc zákazníků, což vedlo k rozhodnutí dále v Polsku investovat. Polské datacentrum má za cíl oslovit zákazníky, pro které je uložení dat výhradně v Polsku prioritou. Je to také dalším krokem ve strategii rozšíření cloudových služeb na východ, hlavně na Ukrajinu, kde je znatelný vysoký zájem o cloudový model.

Stejně jako české datacentrum DC3 – CZ1, vyniká i to polské využitím nejmodernějších technologií. V souladu s globální strategií Aruby jsou datacentra vybavena infrastrukturou dodanou pouze renomovanými výrobci, s nimiž Aruba v rámci Evropy spolupracuje již roky. Mezi hardwarem nalezneme například nejnovější servery společnosti Dell s SSD disky a procesory Intel (Xeon® E5).

V novém datacentru mohou zákazníci využívat všechny typy IaaS (infrastruktura jako služba) poskytované na ostatních trzích, včetně tří typů cloudových služeb: Virtuální cloud servery (Cloud VPS SSD), veřejný (Cloud PRO) a Private Cloud, a také velké množství dalších nástrojů včetně Cloud Backup.

Kromě čistě technických předností cloudové infrastruktury Aruba/FORPSI Cloud, je pro skupinu také velmi důležitá bezpečnost dat a dodržování nových předpisů. Všechny cloudové služby FORPSI jsou prostřednictvím Aruba Group v souladu s ustanoveními Kodexu chování CISPE pro ochranu dat. Kodex CISPE předcházel zavedení obecného nařízení o ochraně údajů (GDPR) a je v souladu s požadavky nového nařízení EU, které vstoupí v platnost v roce 2018. Uživatelé služeb Aruba/FORPSI Cloud si tak mohou být jisti, že poskytovatel služeb nezpracovává jejich data ve svůj prospěch nebo za účelem dalšího prodeje třetím osobám, neprovádí profilování údajů subjektů pro marketingové účely a podobně. Toto je jen jedno  z mnoha nařízení, kterými se FORPSI Cloud v rámci Aruba Group, člena sdružení CISPE, řídí.

„Jen několik dní po slavnostním otevření Datacentra pro globální cloudové služby mohu s hrdostí oznámit, že jsme učinili další strategický krok v rozšiřování naší celoevropské sítě datacenter. Nové datacentrum ve Varšavě je určeno pro trhy střední a východní Evropy, tedy oblasti, které se stále více zaměřují na IT a zejména na cloudová řešení. DC - PL1 se stává již osmým datacentrem skupiny, jejíž vizí je zaměření na trh informačních technologií v celoevropském měřítku,“ řekl Stefano Cecconi, CEO společnosti Aruba S.p.A..
„Otevření datacentra v Polsku je pro nás významnou událostí. Doposud byli místní zákazníci Aruba Cloud nuceni používat své služby prostřednictvím naší mezinárodní sítě datacenter, což nám ovšem nezabránilo  získat téměř 15 tisíc uživatelů. Uvážíme-li místní, velmi konkurenční trh, kde působí jak silné národní značky, tak globální giganti, jedná se o velmi dobrý výsledek. To je zároveň důležitý ukazatel pro Aruba Group, pro níž polský trh nabývá na stále větším významu, a to nejen z důvodu růstu polské ekonomiky, ale také z důvodu možnosti budoucí expanze na sousední trhy,“ říká Marcin Zmaczyński, Country Manager CEE, Aruba Cloud. „Otevření datacentra ve Varšavě nám dává příležitost oslovit více zákazníků v Polsku a také možnost expanze dále na východní trhy, zejména na Ukrajinu, kde stále více společností začíná uvažovat o přesunu své IT infrastruktury do cloudu. Zatímco  v současnosti je náš růst v tomto regionu poháněn zejména popularitou VPS, v příštích letech vidíme potenciál v oblasti veřejného a privátního cloudu pro firemní zákazníky. Jelikož s otevřením datacentra v Polsku očekáváme rychlejší růst počtu nových zákazníků, plánujeme v blízké době také rozšiřovat naše místní oddělení obchodu a zákaznické podpory," dodává Zmaczyński.   

Pro více informací o síti datacenter přejděte na www.forpsicloud.cz.