Letošní rok se realitní síti daří ještě více než loni. „V současné době máme podepsaných 12 nových smluv a 2 obnovy franšízové smlouvy. Do konce roku jich plánujeme podepsat dalších 11. Dosud jedeme podle plánu a máme z toho radost,“ bilancuje Lubomír Milek, generální ředitel realitní sítě CENTURY 21 v České republice, www.century21.cz.

V roce 2016 mezi novými franšízami převládaly start-upové kanceláře. Aktuálně se však daří získat do svých řad majitele stávajících kanceláří jak nesíťových, tak síťových, a také makléře konkurenčních realitních kanceláří. Do start-upových kanceláří většinou přichází podnikatelé z příbuzných oborů, jako je finančnictví, advokacie, stavebnictví či pojišťovnictví. Na akvizicích nových franšízantů spolupracuje realitní síť s portály topfranchising.cz, franchising.cz a také Českou asociací franchisingu.

„Naší nejsilnější oblastí je Jižní Morava, kde v současné době funguje 10 franšíz a vytváří velký tržní podíl. Zároveň cítíme, že bychom se mohli rozvíjet mnohem více a také na rozvoji intenzivně pracujeme především v Praze, ale i v krajích Ústeckém, Plzeňském a Královéhradeckém,“ vyjmenovává Lubomír Milek, generální ředitel realitní sítě CENTURY 21 v České republice, www.century21.cz.

V loňském roce se také podařilo zacílit některá velká města, jako jsou Pardubice, Plzeň a Liberec, ve kterém je to již druhá franšíza. Letos síť CENTURY 21 dále podepsala franšízovou smlouvu například v Českých Budějovicích a také v Ostravě. Podle ředitele realitní sítě se zaměřuje nejen na krajská města, ale i na města, ve kterých značka CENTURY 21 nově působí, jako je například Nymburk, Vyškov, Nový Jičín, Kopřivnice, Český Krumlov.

Dalším z letošních úspěchů je 2. místo v soutěži Franšíza roku 2016, které bylo síti uděleno v rámci slavnostního vyhlášení v červnu. Celosvětová realitní síť CENTURY 21 tak bodovala na 2. ročníku klání mezi franšízovými systémy v Česku. Soutěž pořádá Česká asociace franchisingu. „Výsledek nás nejen těší, ale také motivuje. Za letošní rok totiž chceme dosáhnout na příčku nejvyšší,“ komentuje Milek z CENTURY 21.