Říká se, že některé typy alergií vznikají proto, že imunitní systém nemá proti čemu bojovat. Často se vznik alergie spojuje s příliš „chemicky“ čistým prostředím, ve kterém děti vyrůstají a jejich mladý imunitní systém, který se teprve tvoří, se nesetkává s běžnou „špínou“. Rozhodně neříkáme, abyste přestali uklízet, ale možná je zbytečné umývat hračky, nábytek a vše, co malé děti strkají do úst, čisticími prostředky, které slibují, že zlikvidují až 100 % bakterií a virů.

5 tipů, jak zocelit imunitu v jarním nevyzpytatelném počasí?

  1. Vyzkoušejte saunu nebo čím dál populárnější kryoterapii.
  2. Protože počasí není ještě kdovíjak krásné, nepřehánějte to s topením v místnosti a také častěji větrejte. Nebojte se ani procházek, chůze prospívá tělu a navíc čerstvý vzduch pomůže nejenom rozptýlit starosti a špatné myšlenky, ale udělá vaše já odolnějším proti nájezdům bakterií a virů.
  3. Holdujte ovoci a zelenině, připravte si alespoň jednou do týdne rybu, konzumujte libové kuřecí maso (nejlépe od soukromých chovatelů), minimalizujte vaření z polotovarů a stopněte chroupání bílého pečiva – daleko lepší je to celozrnné.
  4. Nejvhodnější je konzumovat sezonní produkty. Kdo má vlastní zahrádku, má napůl vyhráno. Kdo takový „luxus“ nemá, může podpořit místního farmáře. Čím méně umělé chemie do sebe dostaneme, tím lépe pro celé naše tělo včetně imunitního systému.
  5. Máte-li starosti, svěřte se s nimi a neschovávejte se před světem. Jakmile budete sami, nikdo vám nebude moct pomoci. Proberte trable s těmi, kterým můžete věřit, uvidíte, že najednou nebudou tak horké, jak se vám zprvu, když jste na ně byli sami, zdály. A ve výsledku nebudete v zajetí stresu a obav, čímž dále znásobíte svoji imunitu.

Více na www.naturhouse-cz.cz