Základem dobré životosprávy je pravidelná strava, ideálně bychom měli jíst pětkrát denně. Kromě snídaně je ovšem velmi důležitý oběd, na který mnoho pracantů zapomíná. Důvod je většinou prostý – kvůli hektickému zaměstnání nemají čas.

Na českém trhu jsou ale k dostání výrobky ze speciální plodiny, která již při malém množství zasytí, je rychle hotová a ještě k tomu zdravá a dietní. Jde o alternativní těstoviny s názvem Perfect Dish, které se vyrábějí z kořene konjak. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších plodin ve Východní Asii, z níž se mele mouka, a z té se pak vyrábějí nudle. Ty jsou v Japonsku známé pod názvem shirataki nebo konnyaku, v Číně se označují jako Moyu Noodles nebo Juruo Noodles.

Hotové za pár minut

Těstoviny stačí jen vyndat ze sáčku, propláchnout horkou vodou a lze je jíst samotné jen s kořenící směsí, nebo jako přílohu k masu či omáčce. Konjak navíc obsahuje glukomanan. „ Jde o rozpustnou vlákninu, která má příznivé účinky na trávení a metabolismus. Protože konjakové těstoviny neobsahují žádný tuk ani cukr, jsou ideální potravinou nejen při hubnutí, ale také pro diabetiky a celiaky. Mají totiž tendenci v žaludku nabobtnat a náš mozek tak přesvědčit, že jsme syti,“ uvedla Štěpánka Vránová z Via Naturallis, výrobce produktů z konjaku.

Pokud tedy nemáte už delší dobu čas na oběd a děsíte se slova obezita, právě pro vás může být Perfect Dish řešením. Koupíte je v obchodech se zdravou výživou nebo můžete objednávat přímo na webových stránkách www.perfectproducts.cz, kde najdete také rozpis kamenných obchodů. Hotová je za pár minut a rozhodně vás takový oběd nezruinuje, jedna porce vyjde přibližně na 75 korun.

Web je mimo jiné plný inspirací na přípravu Perfect Dish, nemusíte se proto bát, že vás konzumace této potraviny omrzí.